Wikipedia:Wikiolimpiada 2022

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od 2 listopada do 6 grudnia 2022 roku w polskojęzycznej Wikipedii organizowana jest czwarta edycja konkursu edycyjnego dotyczącego igrzysk olimpijskich. W tym roku skupimy się na igrzyskach zimowych. W czterech kolejnych tygodniach będziemy skupiali się na edytowaniu artykułów dotyczących tematyki olimpijskiej i związanej z krajami-organizatorami igrzysk olimpijskich. W piątym tygodniu skupimy się z kolei na edytowaniu artykułów o polskich olimpijczykach.

Akcja wzorowana jest na CEE Spring, Bajtowych Wyścigach i Tygodniach Tematycznych. Główna różnica polega na tym, że premiujemy przede wszystkim artykuły bogate w treści. W punktacji największą rolę odgrywa liczba dodanych kB. Dodatkowe premie przyznawane są za biografie kobiet i za artykuły związane z dyscypliną tygodnia.

Doceniamy również mrówczą pracę, więc jeżeli nie lubisz pisać długich artykułów, również znajdziesz tu coś dla siebie! Premiujemy bowiem każde dodanie do biografii informacji o medalach olimpijskich (o ile oczywiście takiej informacji nie było wcześniej w haśle).

Liczymy na Twoją pomoc – każda edycja jest na wagę olimpijskiego złota!

Jak wziąć udział?[edytuj | edytuj kod]

  • Dopisz się do listy uczestników (nie jest to konieczne, ale miło nam będzie wiedzieć, że jesteś z nami!).
  • Napisz lub rozbuduj artykuł dotyczący zakresu tematycznego przedstawionego na stronie danego tygodnia.
  • Na stronie dyskusji artykułu wstaw szablon {{Wikipedia:Wikiolimpiada 2022/szablon|autor=AUTOR|kraj=KRAJ}}, odpowiednio uzupełniając parametry „autor” i „kraj”.
  • Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z naszymi zasadami. W razie problemów zwróć się o pomoc do wikiprzewodnika bądź do koordynatora akcji.