Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Wioślarstwo
Czwórka podwójna mężczyzn
Złoty medal Niemcy Niemcy
Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
Srebrny medal Australia Australia
James McRae
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
Alexander Belonogoff
Brązowy medal Estonia Estonia
Kaspar Taimsoo
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä

Rywalizacja w czwórce podwójnej mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 6 a 11 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszonych zostało 10 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
6 sierpnia 2016 12:50 Eliminacje
8 sierpnia 2016 8:30 Repasaże
11 sierpnia 2016 10:12 Finały

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Artem Morozow
Iwan Dowhod´ko
Ołeksandr Nadtoka
Dmytro Michaj
Ukraina Ukraina 5:32,260 Holandia Amsterdam 30 sierpna 2014
Rekord olimpijski [2] Christopher Morgan
James McRae
Brendan Long
Daniel Noonan
Australia Australia 5:36,200 Chińska Republika Ludowa Pekin 10 sierpnia 2008

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do finału A awansowały dwie pierwsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Kaspar Taimsoo
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 5:51,71 FA
2. 2 Artem Morozow
Iwan Dowhod´ko
Ołeksandr Nadtoka
Dmytro Michaj
 Ukraina 5:52,90 FA
3. 1 Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
 Niemcy 5:53,63
4. 5 Nathan Flannery
John Storey
George Bridgewater
Jade Uru
 Nowa Zelandia 5:59,13
5. 4 Julien Bahain
Robert Gibson
Will Dean
Pascal Lussier
 Kanada 6:34,55
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 James McRae
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
Alexander Belonogoff
 Australia 5:50,98 FA
2. 3 Mateusz Biskup
Wktor Chabel
Dariusz Radosz
Mirosław Ziętarski
 Polska 5:51,28 FA
3. 2 Nico Stahlberg
Augustin Maillefer
Roman Röösli
Barnabé Delarze
 Szwajcaria 5:51,52
4. 1 Jack Beaumont
Sam Townsend
Angus Groom
Peter Lambert
 Wielka Brytania 5:52,77
5. 4 Dovydas Nemeravičius
Martynas Džiaugys
Dominykas Jančionis
Aurimas Adomavičius
 Litwa 5:58,70

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Dwie pierwsze osady awansowały do finału A. Pozostałe osady awansowały do finału B.

Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
 Niemcy 5:51,43 FA
2. 5 Jack Beaumont
Sam Townsend
Angus Groom
Peter Lambert
 Wielka Brytania 5:53,10 FA
3. 1 Dovydas Nemeravičius
Martynas Džiaugys
Dominykas Jančionis
Aurimas Adomavičius
 Litwa 5:55,78
4. 4 Nico Stahlberg
Augustin Maillefer
Roman Röösli
Barnabé Delarze
 Szwajcaria 5:56,13
5. 6 Julien Bahain
Robert Gibson
Will Dean
Pascal Lussier
 Kanada 5:56,28
6. 2 Nathan Flannery
John Storey
George Bridgewater
Jade Uru
 Nowa Zelandia 5:58,92

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Nico Stahlberg
Augustin Maillefer
Roman Röösli
Barnabé Delarze
 Szwajcaria 6:11,18
2. 4 Julien Bahain
Robert Gibson
Will Dean
Pascal Lussier
 Kanada 6:13,55
3. 3 Dovydas Nemeravičius
Martynas Džiaugys
Dominykas Jančionis
Aurimas Adomavičius
 Litwa 6:15,16
4. 1 Nathan Flannery
John Storey
George Bridgewater
Jade Uru
 Nowa Zelandia 6:18,92
Finał A
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 1 Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
 Niemcy 6:06,81
Silver medal.svg 3 James McRae
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
Alexander Belonogoff
 Australia 6:07,96
Bronze medal.svg 4 Kaspar Taimsoo
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 6:10,65
4. 2 Mateusz Biskup
Wktor Chabel
Dariusz Radosz
Mirosław Ziętarski
 Polska 6:12,09
5. 6 Jack Beaumont
Sam Townsend
Angus Groom
Peter Lambert
 Wielka Brytania 6:13,08
6. 5 Artem Morozow
Iwan Dowhod´ko
Ołeksandr Nadtoka
Dmytro Michaj
 Ukraina 6:16,30

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-17].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]