Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka
Autor Marcin Kozioł (pisarz)
Tematyka podróże
Typ utworu powieść dla dzieci
Wydanie oryginalne
Miejsce wydania  Polska
Język polski
Data wydania 2016
Wydawca Edipresse

Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka, ​ISBN 978-83-7945-443-3​ – pierwsza część serii powieści podróżniczych Wombat Maksymilian dla dzieci autorstwa Marcina Kozioła. Książka została opublikowana w 2016 roku przez wydawnictwo Edipresse, a w 2017 roku zdobyła nagrodę Magellana 2016 dla najlepszego przewodnika dla dzieci.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Tytułowy bohater, młody wombat, wyrusza w podróż w nieznane z rodzinnej Australii. Wombat Maksymilian wykopał tunel pod oceanem i dotarł do Bhutanu, nazywanego też Królestwem Grzmiącego Smoka. Kiedy dowiaduje się, że rządzi nim Jego Wysokość Smok, a według legend, tutejszym smokom powierzono receptę na szczęście, postanawia odnaleźć władcę i namówić go, by podzielił się nią z mieszkańcami Australii[1]. W podróży po Królestwie Grzmiącego Smoka wombatowi towarzyszy muł Sangaj.

Fikcyjne wydarzenia i przygody zwierzęcych bohaterów rozgrywają się na tle realistycznego świata, dzięki czemu czytelnik poznaje kulturę, geografię i przyrodę prawdziwych zakątków świata. Na przykład, władców Bhutanu naprawdę tytułuje się smokami, a z tego himalajskiego państwa wywodzi się pojęcie szczęścia narodowego brutto. Powieść przygodową dla dzieci wzbogacają zdjęcia podróżnicze wykonane przez autora oraz ilustracje Mariusza Andryszczyka. W książce znajdują się także specjalne kody, których użycie na stronie internetowej lub zeskanowanie przy użyciu aplikacji mobilnej daje dostęp do dodatkowych materiałów multimedialnych [2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]