Przejdź do zawartości

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa – największa w Polsce organizacja zrzeszająca podmioty branży winiarskiej. Należą do niej zarówno producenci, importerzy, dystrybutorzy jak i inne przedsiębiorstwa związane z krajowym rynkiem wina. Związek powstał w 2015 roku z inicjatywy członków Polskiej Rady Winiarstwa przy Stowarzyszeniu Naukowo–Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego, której działalność została zawieszona w styczniu 2016 roku[1].

Do głównych celów organizacji należy działanie na rzecz interesów pracodawców branży winiarskiej oraz wypracowywanie wspólnej wizji rozwoju branży przez wszystkich jej przedstawicieli w Polsce. Reprezentuje swoich członków wobec władz ustawodawczych, wykonawczych i instytucji kontrolnych oraz innych organizacji krajowych i zagranicznych. ZP PRW tworzy przestrzeń do integracji pracowników branży winiarskiej i ich doskonalenia zawodowego[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ZP Polska Rada Winiarstwa ma cztery ważne cele na 2016 r.. [dostęp 2016-06-23].
  2. O Polskiej Radzie Winiarstwa. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. [dostęp 2016-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-25)].