Wikipedia:Wikiolimpiada 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Od 9 do 29 sierpnia 2021 roku w polskojęzycznej Wikipedii organizowana jest trzecia edycja konkursu edycyjnego dotyczącego igrzysk olimpijskich. Z uwagi na przeniesienie igrzysk w Tokio na 2021 rok jest to akcja specjalna, której zakres tematyczny obejmuje wszystkie igrzyska olimpijskie w XXI wieku (letnie i zimowe).

W trzech kolejnych tygodniach będziemy skupiali się na edytowaniu artykułów dotyczących tematyki olimpijskiej i związanej z krajami-organizatorami igrzysk olimpijskich. Dodatkowo, w każdym tygodniu premiowane będą artykuły związane z Japonią – organizatorem tegorocznych igrzysk olimpijskich.

Zwycięzcy konkursu otrzymają voucher do sklepu sportowego o wartości 200 zł, personalizowane trampki, personalizowane butelki wielorazowego użytku, komplety gadżetów związanych z projektami Wikimedia, dyplomy pamiątkowe oraz odznaki na stronę Wikipedysty (więcej o nagrodach można poczytać tutaj).

Akcja wzorowana jest na CEE Spring, Bajtowych Wyścigach i Tygodniach Tematycznych. Główna różnica polega na tym, że premiujemy przede wszystkim artykuły bogate w treści. W punktacji największą rolę odgrywa liczba dodanych kB. Dodatkowe premie przyznawane są za biografie kobiet i za artykuły związane z dyscypliną tygodnia.

Doceniamy również mrówczą pracę, więc jeżeli nie lubisz pisać długich artykułów, również znajdziesz tu coś dla siebie! Premiujemy bowiem każde dodanie do biografii informacji o medalach olimpijskich (o ile oczywiście takiej informacji nie było wcześniej w haśle).

Liczymy na Twoją pomoc – każda edycja jest na wagę olimpijskiego złota!

Jak wziąć udział?[edytuj | edytuj kod]

  • Dopisz się do listy uczestników (nie jest to konieczne, ale miło nam będzie wiedzieć, że jesteś z nami!).
  • Napisz lub rozbuduj artykuł dotyczący zakresu tematycznego przedstawionego na stronie danego tygodnia.
  • Na stronie dyskusji artykułu wstaw szablon {{Wikipedia:Wikiolimpiada 2021/szablon|autor=AUTOR|kraj=KRAJ}}, odpowiednio uzupełniając parametry „autor” i „kraj”.
  • Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z naszymi zasadami. W razie problemów zwróć się o pomoc do wikiprzewodnika bądź do koordynatora akcji.