Światowe Dni Młodzieży 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
10. Światowe Dni Młodzieży
Miejsce Manila
 Filipiny
Data 10-15 stycznia 1995
Motto "Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam" (J 20,21)
Poprzednia edycja Denver 1993
 Stany Zjednoczone
Następna edycja Francja 1997
 Francja
Rizal Park, miejsce wspólnych zgromadzeń
Rizal Park
Rizal Park

Światowe Dni Młodzieży 1995 – ogólnoświatowy zjazd młodzieży katolickiej, który odbył się w dniach 10-15 stycznia 1995 w Manili na Filipinach[1].

Hasłem przewodnim zwołanych przez papieża Jana Pawła II dziesiątych dni młodzieży były słowa zaczerpnięte z Ewangelii Jana: "Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam" (J 20,21). Uroczystości w Manili zgromadziły 5 mln uczestników[2].

W Orędziu na Światowe Dni Młodzieży, ogłoszonym 21 listopada 1993 w Watykanie, Jan Paweł II przypomniał wszystkie dotychczasowe spotkania. Wezwał również ludzi młodych, by dawali świadectwo wierze chrześcijańskiej, by włączyli się w dzieło nowej ewangelizacji[3].

W Manili papież spotkał się 13 stycznia z uczestnikami V Międzynarodowego Forum Młodzieży, dla których sprawował eucharystię[4]. Wieczorem tego samego dnia miała miejsce droga krzyżowa[5]. Wieczorem 14 stycznia odbyło się czuwanie modlitewne w Rizal Park[6]. Uroczystą mszę św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży Jan Paweł II odprawił 15 stycznia w Rizal Park[7].

Hymnem Światowych Dni Młodzieży w Manili była pieśń "Tell the World of His Love" (autorstwo Trina Belamide, "Głośmy miłość na cały świat")[8].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]