Światowe Dni Młodzieży 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
10. Światowe Dni Młodzieży
Miejsce Manila
 Filipiny
Data 1015 stycznia 1995
Motto "Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam" (J 20,21)
Poprzednie spotkanie Denver 1993
 Stany Zjednoczone
Następne spotkanie Paryż 1997
 Francja
Rizal Park, miejsce wspólnych zgromadzeń
Rizal Park
Rizal Park
Rizal Park
Kilometre Zero

Światowe Dni Młodzieży 1995 – ogólnoświatowy zjazd młodzieży katolickiej, który odbył się w dniach 10–15 stycznia 1995 w Manili na Filipinach[1].

Hasłem przewodnim zwołanych przez papieża Jana Pawła II dziesiątych dni młodzieży były słowa zaczerpnięte z Ewangelii Jana: "Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam" (J 20,21). Uroczystości w Manili zgromadziły 5 mln uczestników[2].

W Orędziu na Światowe Dni Młodzieży, ogłoszonym 21 listopada 1993 w Watykanie, Jan Paweł II przypomniał wszystkie dotychczasowe spotkania. Wezwał również ludzi młodych, by dawali świadectwo wierze chrześcijańskiej, by włączyli się w dzieło nowej ewangelizacji[3].

W Manili papież spotkał się 13 stycznia z uczestnikami V Międzynarodowego Forum Młodzieży, dla których sprawował eucharystię[4]. Wieczorem tego samego dnia miała miejsce droga krzyżowa[5]. Wieczorem 14 stycznia odbyło się czuwanie modlitewne w Rizal Park[6]. Uroczystą mszę św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży Jan Paweł II odprawił 15 stycznia w Rizal Park[7].

Hymnem Światowych Dni Młodzieży w Manili była pieśń "Tell the World of His Love" (autorstwo Trina Belamide, "Głośmy miłość na cały świat")[8].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]