Alois Irlmaier

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alois Irlmaier (ur. 8 czerwca 1894 r. w Scharam koło Siegsdorf, zm. 26 lipca 1959 r. we Freilassing) – niemiecki jasnowidz, twórca przepowiedni, z zawodu murarz.

Irlmaierowi przypisuje się przewidywanie miejsc bombardowań i miejsca pobytu osób zaginionych podczas II wojny światowej[1]. Mówi się również, że pomógł w rozwiązywaniu przestępstw[2].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Podczas II wojny światowej przewidział miejsca uderzenia bomb i potrafił zlokalizować zaginione osoby[1]. Dodaje się również, że pomógł w wyjaśnieniu niektórych przestępstw[2]. W swoich wizjach opisuje między innymi trzecią wojnę światową, która ma nadejść oraz katastrofę naturalną jak i wykorzystanie śmiercionośnego pyłu, który zdziesiątkuje ludzkość. Profeta daje jednak nadzieję i wskazuje na początek nowej ery w dziejach ludzkości: Po katastrofie zmieni się klimat. Będzie cieplej, a u nas będą rosły owoce południowe. Zostaną zniesione prawa, które przynosiły dzieciom śmierć. Wysoki, szczupły starzec będzie rządził trzema koronami. Każdy będzie mógł się osiedlić, gdzie zechce i wziąć tyle ziemi, ile zapragnie. Ciężkie czasy świat będzie miał za sobą i na długo nastanie pokój. Lecz ludzie będą musieli rozpocząć życie tam, gdzie rozpoczynali ich pradziadowie.

W 1947 r. Został oskarżony w sądzie rejonowym za niezgodne z prawem korzystanie z jasnowidzenia dla zysku, ale został uniewinniony po wysłuchaniu świadków i wykazaniu prawdziwości swoich umiejętności. W uzasadnieniu wyroku stwierdzono: Przesłuchani świadkowie… w kwestii daru jasnowidzenia oskarżonego przynieśli tak zdumiewające świadectwa o rzeczach, których siłami natury nie potrafimy dotąd wyjaśnić, że nie da się go zakwalifikować jako oszusta[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Er sah, was er sagte. „Der Spiegel”. 39, s. 27, 1948. 
  2. a b Peter Seewald. Der Erdball wird durchs All schlingern. „Der Spiegel”. 46, s. 114-118, 1946. 
  3. Fac-simile du jugement et de l'exposé des motifs (DossiersCs 203/46; Archives de l'État Munich BezA/LRA 208.026)