Anna Rejda

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Rejda
Anna Rejda

Anna Rejda (ur. 25 kwietnia 1976 w Środzie Śląskiej) – polska wokalistka jazzowa, pedagog wokalny.

W latach 2001–2011 występowała z jazzowym kwartetem wokalnym The Sound Office[1] prowadzonym przez prof. Aleksandra Mazura. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała także waltornię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Zadebiutowała w 2000 roku na scenie Filharmonii Wrocławskiej jako solistka Big Bandu prowadzonego przez wykładowcę Akademii Muzycznej we Wrocławiu prof. Aleksandra Mazura. W latach 2001–2011 współpracowała z jazzowym kwartetem wokalnym The Sound Office z którym to wydała płytę The Sound Office – Live. Wraz z kwartetem koncertowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą takich jak: Jazztage Dresden, Hildener Jazztage w Niemczech[2], Jazz Bez we Lwowie, Jazz Fest Brno w Czechach, Musikfestival Seelze w Niemczech, Kosice Jazz Festival na Słowacji, Prague Swing Festival w Czechach, Wrocław Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Chopin Open w Warszawie czy Międzynarodowy Festiwal Chopin w barwach jesieni w Antoninie.

Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych – Lady Summertime – w Finlandii[3].

Współpracowała z takimi muzykami jak Robert Jarmużek, Marek Długosz, Andrzej Michalak czy Kamil Abt.

Od roku 2015 współpracuje w duecie z australijskim gitarzystą Kamilem Abtem, z którym stworzyła jazzową interpretację utworów Fryderyka Chopina zatytułowaną Chopin w barwach jazzu. Projekt ten zagrali w 2016 na festiwalu Hałda Jazz w Bogatyni[4]. Do wspólnych projektów duetu należą także Salsa oraz Polskie piosenki przedwojenne i my współcześni. Wraz z Kamilem Abtem wydała w 2018 roku płytę Osobliwości przedstawiającą głównie autorskie kompozycje, ale także własne interpretacje utworów Fryderyka Chopina czy standardów jazzowych.

Oprócz koncertowania i tworzenia własnej muzyki prowadzi działalność edukacyjną. Od roku 2007 uczy śpiewu z interpretacją we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej[5]. W 2018 założyła szkołę śpiewu wokal.studio.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Kategoria:Polskie wokalistki jazzowe Kategoria:Muzycy związani z Wrocławiem Kategoria:Urodzeni w 1976 Kategoria:Ludzie urodzeni w Środzie Śląskiej Kategoria:Electro swing