Annals of Botany

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Annals of Botany
Częstotliwość

13 wydań rocznie

Państwo

 Wielka Brytania

Wydawca

Annals of Botany Company

Pierwszy numer

1887

ISSN

0305-7364

Strona internetowa

Annals of Botany (w piśmiennictwie cytowane także w skrócie Ann. of. Bot.) – recenzowane, międzynarodowe czasopismo naukowe publikujące oryginalne artykuły na tematy związane z botaniką. Publikowane jest co miesiąc równocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Poza numerami ukazującymi się co miesięcznie, raz do roku ukazuje się numer tematyczny czasopisma, z artykułami poświęconymi określonemu zagadnieniu.

Wydawane jest przez organizację non-profit "Annals of Botany Company" działającą na rzecz rozwoju i promocji nauki o roślinach na całym świecie. Zespół redakcyjny ma oddziały w Australii, Chinach, Japonii, Europie i USA. Na stronie internetowej czasopisma ogólnodostępne są spisy treści wszystkich wydań od 1887 roku wraz z abstraktami poszczególnych artykułów. W roku 2006 Impact factor wynosił 2,448. Z kolei według punktacji polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma jedną z najwyższych kategorii, tj. 32 punkty[1].

Tom 7. z 1893 r.

ISSN: 0305-7364.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wykaz wybranych czasopism wraz z liczbą punktów za umieszczoną w nich publikację naukową. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. [dostęp 2010-09-10]. (pol.).