Benjamin Briggs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Benjamin Briggs
Ilustracja
Data urodzenia 24 kwietnia 1835
Data i miejsce śmierci grudzień 1872
Ocean Atlantycki
Zawód, zajęcie Kapitan
Narodowość  Stany Zjednoczone

Benjamin Spooner Briggs (ur. 24 kwietnia 1835, zm. 1872) – amerykański żeglarz, kapitan statku Mary Celeste w momencie znalezienia go opuszczonego w grudniu 1872 r. przez bryg Dei Gratia. Briggs, jego żona i córka wraz z całą załogą (łącznie 10 osób) zostali uznani za zaginionych.

 Osobny artykuł: Mary Celeste.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wcześniej, Benjamin Briggs był kapitanem brygantyny Sea Foam oraz trzymasztowego szkunera Forest King w 1862 roku, kiedy to ożenił się z Sarah E. Cobb, córką wielebnego Leandera Cobba. Na tym statku przeżyli wraz z Sarah miodowy miesiąc podczas podróży do Europy. W 1865 Benjamin objął dowodzenie nad barkiem Arthur, zaś kapitanem Forrest Kinga został jego brat, Oliver.

Syn Benjamina, Arthur S. Briggs urodził się w 1865 roku w Rose Cottage, Marion, stan Massachusetts. W ciągu następnego roku, cała rodzina odbyła wycieczkę do Marsylii we Francji, po czym powróciła do USA, gdy urodzić się miało kolejne dziecko – 31 października 1870 w Rose Cottage na świat przyszła Sophia Matilda Briggs. W 1871 Benjamin i jego brat rozważali porzucenie morza i założenie sklepu z wyrobami żelaznymi w New Bedford, jednak pod wpływem przykrych doświadczeń ich ojca zrezygnowali z tego pomysłu. W 1872 Benjamin wykupił udział w brygantynie Mary Celeste i po dokonaniu pewnych modyfikacji kabin, aby stworzyć komfortowe warunki dla swojej rodziny, wraz z Sarah i Sophią wyruszył w rejs z Nowego Jorku do Genui z ładunkiem 1701 beczek alkoholu, podczas gdy Arthur został pod opieką babci w Rose Cottage, ponieważ musiał uczęszczać do szkoły.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]