Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – sprint kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sprint kobiet na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Rosja Galina Kuklewa
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Uschi Disl
Brązowy medal Brązowy medal Niemcy Katrin Apel
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Biathlonowy sprint kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 na dystansie 7,5 km odbył się 15 lutego. Była to druga żeńska konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk. Zawody odbyły się na trasach w Nozawa Onsen, niedaleko Nagano. Do biegu zostały zgłoszone 64 zawodniczki, wszystkie przystąpiły do rywalizacji.

Tytułu mistrzyni olimpijskiej nie obroniła Kanadyjka Myriam Bédard, która zajęła dopiero 32. miejsce. Nową mistrzynią olimpijską została Rosjanka Galina Kuklewa, srebrny medal wywalczyła Niemka, Uschi Disl, a trzecie miejsce zajęła jej rodaczka, Katrin Apel.

Medaliści poprzednich igrzysk[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Kanada Myriam Bédard
Kanada (CAN)
Białoruś Swietłana Paramygina
Białoruś (BLR)
Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina
Ukraina (UKR)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 33 Galina Kuklewa  Rosja 23:08,0 1 (1+0)
Silver medal icon.svg 35 Uschi Disl  Niemcy 23:08,7 1 (0+1) +0,7
Bronze medal icon.svg 2 Katrin Apel  Niemcy 23:32,4 1 (0+1) +24,4
4 41 Soňa Mihoková  Słowacja 23:42,3 1 (0+1) +34,3
5 28 Yu Shumei  Chiny 23:44,0 0 (0+0) +36,0
6 31 Anna Stera  Polska 23:53,1 2 (1+1) +45,1
7 22 Martina Jašicová  Słowacja 23:54,5 1 (1+0) +46,5
8 29 Mari Lampinen  Finlandia 23:55,2 0 (0+0) +47,2
9 54 Anna Murínová  Słowacja 23:56,7 0 (0+0) +48,7
10 39 Nathalie Santer  Włochy 23:59,6 1 (1+0) +51,6
11 30 Ołena Petrowa  Ukraina 24:04,5 1 (1+0) +56,5
12 32 Andreja Grašič  Słowenia 24:05,2 1 (0+1) +57,2
13 58 Albina Achatowa  Rosja 24:06,4 2 (1+1) +58,4
14 57 Emmanuelle Claret  Francja 24:08,7 1 (0+1) +1:00,7
15 62 Annette Sikveland  Norwegia 24:09,5 2 (1+1) +1:01,5
16 10 Petra Behle  Niemcy 24:09,9 2 (2+0) +1:01,9
17 44 Magdalena Forsberg  Szwecja 24:19,5 3 (0+3) +1:11,5
18 40 Margarita Dułowa  Kazachstan 24:21,7 1 (0+1) +1:13,7
19 60 Tetiana Wodopjanowa  Ukraina 24:23,3 0 (0+0) +1:15,3
20 61 Inna Szeszkil  Kazachstan 24:32,9 1 (0+1) +1:24,9
21 25 Nina Łemesz  Ukraina 24:39,8 1 (0+1) +1:31,8
22 20 Iryna Tananajko  Białoruś 24:42,5 0 (0+0) +1:34,5
23 48 Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 24:44,0 3 (2+1) +1:36,0
24 45 Swietłana Paramygina  Białoruś 24:50,0 2 (0+2) +1:42,0
25 27 Corinne Niogret  Francja 24:54,7 2 (1+1) +1:46,7
26 55 Eva Háková  Czechy 24:58,6 1 (1+0) +1:50,6
27 16 Olga Romaśko  Rosja 25:03,6 3 (2+1) +1:55,6
28 3 Natalja Moroz  Białoruś 25:04,7 0 (0+0) +1:56,7
29 34 Ekaterina Dafowska  Bułgaria 25:06,7 2 (0+2) +1:58,7
30 51 Martina Zellner  Niemcy 25:09,8 2 (2+0) +2:01,8
31 14 Éva Tófalvi  Rumunia 25:10,3 2 (1+1) +2:02,3
32 47 Myriam Bédard  Kanada 25:11,3 0 (0+0) +2:03,3
33 64 Kristina Sabasteanski  Stany Zjednoczone 25:12,2 1 (1+0) +2:04,2
34 36 Ieva Cederštrēma-Volfa  Łotwa 25:12,7 2 (1+1) +2:04,7
35 8 Jiřína Adamičková  Czechy 25:14,5 1 (0+1) +2:06,5
36 18 Tadeja Brankovič  Słowenia 25:20,1 3 (2+1) +2:12,1
37 13 Ann-Elen Skjelbreid  Norwegia 25:22,8 4 (1+3) +2:14,8
38 49 Michelle Collard  Kanada 25:26,1 0 (0+0) +2:18,1
39 17 Sun Ribo  Chiny 25:29,0 3 (1+2) +2:21,0
40 15 Irena Česneková  Czechy 25:30,4 3 (1+2) +2:22,4
41 12 Pawlina Filipowa  Bułgaria 25:34,8 3 (1+2) +2:26,8
42 63 Halina Guńka  Polska 25:39,0 5 (3+2) +2:31,0
43 5 Florence Baverel-Robert  Francja 25:39,6 1 (0+1) +2:31,6
44 7 Anna Wołkowa  Rosja 25:42,7 4 (0+4) +2:34,7
45 26 Agata Suszka  Polska 25:45,1 3 (0+3) +2:37,1
46 19 Katja Holanti  Finlandia 25:46,2 2 (2+0) +2:38,2
47 42 Kerryn Pethybridge-Rim  Australia 25:49,1 2 (1+1) +2:41,1
48 23 Deborah Nordyke  Stany Zjednoczone 25:50,5 2 (0+2) +2:42,5
49 1 Iryna Merkuszyna  Ukraina 25:58,6 3 (1+2) +2:50,6
50 59 Kristina Brounéus  Szwecja 26:05,3 2 (1+1) +2:57,3
51 9 Eva-Karin Westin  Szwecja 26:07,8 1 (1+0) +2:59,8
52 53 Natalja Ryżenkowa  Białoruś 26:10,5 4 (1+3) +3:02,5
53 46 Hiromi Suga  Japonia 26:13,5 4 (4+0) +3:05,5
54 21 Anne Briand-Bouthiaux  Francja 26:16,1 5 (3+2) +3:08,1
55 56 Ryōko Takahashi  Japonia 26:34,2 5 (2+3) +3:26,2
56 4 Gunn Margit Andreassen  Norwegia 26:36,2 4 (3+1) +3:28,2
57 38 Kateřina Holubcová  Czechy 26:51,7 3 (1+2) +3:43,7
58 37 Stacey Wooley  Stany Zjednoczone 27:03,0 3 (1+2) +3:55,0
59 52 Lucija Larisi  Słowenia 27:14,9 4 (1+3) +4:06,9
60 24 Maria Schylander  Szwecja 27:46,9 4 (2+2) +4:38,9
61 11 Mie Takeda  Japonia 28:10,1 6 (4+2) +5:02,1
62 6 Elena Gorohova  Mołdawia 28:21,5 5 (2+3) +5:13,5
63 50 Bernadett Dira  Węgry 28:48,9 5 (3+2) +5:40,9
64 43 Zsuzsanna Bekecs  Węgry 29:50,3 6 (3+3) +6:42,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]