Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
1994 2002
Data 11 - 21 lutego 1998
Gospodarz Japonia Nagano
Mężczyźni
Bieg ind. (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg ind. (20 km) Norwegia Halvard Hanevold
Sztafeta  Niemcy
Kobiety
Bieg ind. (10 km) Rosja Galina Kuklewa
Bieg ind. (20 km) Bułgaria Ekaterina Dafowska
Sztafeta  Niemcy

Mężczyźni[edytuj]

Indywidualnie 10 km[edytuj]

M Państwo Zawodnik Wynik Kara
1  Norwegia Ole Einar Bjørndalen 27:16,2 0
2  Norwegia Frode Andresen 28:17,8 2
3  Finlandia Ville Räikkönen 28:21,7 1
4  Rosja Wiktor Majgurow 28:36,0 0
5  Łotwa Jēkabs Nākums 28:36,9 1
6  Łotwa Oļegs Maļuhins 28:37,4 1
7  Niemcy Frank Luck 28:40,3 1
8  Norwegia Halvard Hanevold 28:40,8 2
--- --- --- --- ---
23  Polska Wojciech Kozub 29:28,5 3
26  Polska Wiesław Ziemianin 29:34,4 1
28  Polska Tomasz Sikora 29:40,8 1

Data: 18.02.1998


Indywidualnie 20 km[edytuj]

M Państwo Zawodnik Wynik Kara
1  Norwegia Halvard Hanevold 56:16,4 1
2  Włochy Pieralberto Carrara 56:21,9 0
3  Białoruś Alaksiej Ajdarau 56:46,5 1
4  Czechy Ivan Masařík 57:30,7 1
5  Łotwa Ilmārs Bricis 58:15,1 3
6  Niemcy Ricco Groß 58:15,4 1
7  Norwegia Ole Einar Bjørndalen 58:16,8 4
8  Niemcy Peter Sendel 58:30,3 1
--- --- --- --- ---
30  Polska Wojciech Kozub 1:00:41,1 4
47  Polska Tomasz Sikora 1:02:39,9 5
47  Polska Wiesław Ziemianin 1:02:39,9 4

Data: 11.02.1998


Sztafeta 4 × 7,5 km[edytuj]

M Państwo Zawodnicy Wynik Kara
1  Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
1:21:36,2 0 + 6
2  Norwegia Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
1:21:56,3 0 + 7
3  Rosja Pawieł Muslimow
Władimir Draczew
Siergiej Tarasow
Wiktor Majgurow
1:22:19,3 0 + 7
4  Białoruś Alaksiej Ajdarau
Aleh Ryżenkau
Aleksandr Popow
Wadim Saszurin
1:23:14,0 0 + 4
5  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
1:24:09,8 0 + 8
6  Łotwa Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
1:24:24,4 2 + 12
7  Francja Andreas Heymann
Raphaël Poirée
Thierry Dusserre
Patrice Bailly-Salins
1:24:53,0 2 + 11
8  Finlandia Ville Räikkönen
Paavo Puurunen
Harri Eloranta
Olli-Pekka Peltola
1:25:53,0 2 + 11

Data: 21.02.1998


Kobiety[edytuj]

Indywidualnie 7,5 km[edytuj]

M Państwo Zawodniczka Wynik Kara
1  Rosja Galina Kuklewa 23:08,0 1
2  Niemcy Uschi Disl 23:08,7 1
3  Niemcy Katrin Apel 23:32,4 1
4  Słowacja Soňa Mihoková 23:42,3 1
5 Chińska Republika Ludowa Chiny Yu Shumei 23:44,0 0
6  Polska Anna Stera 23:53,1 2
7  Słowacja Martina Schwarzbacherová 23:54,5 1
8  Finlandia Mari Lampinen 23:55,2 0
--- --- --- --- ---
42  Polska Halina Guńka 25:39,0 5
45  Polska Agata Suszka 25:45,1 3

Data: 15.02.1998


Indywidualnie 15 km[edytuj]

M Państwo Zawodniczka Wynik Kara
1  Bułgaria Jekaterina Dafowska 54:52,0 1
2  Ukraina Ołena Petrowa 55:09,8 1
3  Niemcy Uschi Disl 55:17,9 1
4  Bułgaria Pawlina Filipowa 55:18,1 1
5  Słowenia Andreja Grašič 56:01,0 4
6  Japonia Ryoko Takahashi 56:17,4 3
7  Rosja Albina Achatowa 56:21,7 1
8  Norwegia Annette Sikveland 56:38,7 3
--- --- --- --- ---
17  Polska Anna Stera 57:56,0 2
42  Polska Agata Suszka 1:01:35,4 6
51  Polska Halina Pitoń 1:02:45,0 6

Data: 09.02.1998


Sztafeta 4 × 7,5 km[edytuj]

M Państwo Zawodniczki Wynik Kara
1  Niemcy Uschi Disl
Martina Zellner
Katrin Apel
Petra Behle
1:40:13,6 0 + 11
2  Rosja Olga Mielnik
Galina Kuklewa
Albina Achatowa
Olga Romasko
1:40:25,2 0 + 9
3  Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
1:40:37,3 2 + 10
4  Słowacja Martina Schwarzbacherová
Anna Murínová
Tatiana Kutlíková
Soňa Mihoková
1:41:20,6 2 + 9
5  Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina
Ołena Petrowa
Tetiana Wodopjanowa
Ołena Zubryłowa
1:42:32,6 0 + 6
6  Czechy Kateřina Losmanowá
Irena Česneková
Jiřina Pelcová
Eva Háková
1:43:20,5 0 + 10
7 Chińska Republika Ludowa Chiny Yu Shumei
Sun Ribo
Jinfeng Liu
Liu Xianying
1:43:22,6 1 + 10
8  Francja Christelle Gros
Emmanuelle Claret
Florence Baverel
Corinne Niogret
1:43:54,6 0 + 8
--- --- --- --- ---
13  Polska Agata Suszka
Halina Pitoń
Iwona Daniluk
Anna Stera
1:45:45,5 2 + 15

Data: 19.02.1998