Bradgate Park

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mapa Bradgate Parku
Bradgate Park
Rzeka Lin w parku

Bradgate Park – park w środkowej Anglii (Wielka Brytania), w hrabstwie Leicestershire, położony w obrębie Charnwood Forest, na północny zachód od miasta Leicester. Powierzchnia parku wynosi 850 hektarów. Obok parku znajdują się miejscowości Anstey, Cropston, Newtown Linford, Woodhouse Eaves i Swithland. Przez park przepływa rzeka Lin, a w jego sąsiedztwie znajduje się zbiornik wodny Cropston Reservoir[1].

W parku znajdują się ruiny zamku Bradgate House zbudowanego około 1520 roku.

Ruiny zamku Bradgate House
Ruiny zamku w parku
Ruiny zamku

Fauna i flora[edytuj | edytuj kod]

Daniel w Bradgate Park

Park położony na wzniesieniach częściowo skalistych porośnięty wysoką trawą oraz paprociami. W parku rośnie wiele sosen oraz różne gatunki drzew liściastych. Istnieje wiele dębów, które mają po kilkaset lat. W parku żyje wiele gatunków zwierząt a szczególnie duże stada jeleni i danieli, które praktycznie są oswojone w stosunku do człowieka[2].

Turystyka[edytuj | edytuj kod]

Przy wejściach do parku znajdują się płatne parkingi samochodowe. W miejscowościach obok parku znajduje się wiele kawiarni, pubów oraz restauracji otwartych przez cały rok.

Komunikacja[edytuj | edytuj kod]

Do Bradgate Parku można dojechać autobusami komunikacji miejskiej z miasta Leicester, Coalville. Do parku dojeżdżają autobusy linii 74,120, 123, 154.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Welcome - Bradgate Park, bradgatepark.org [dostęp 2017-11-17] [zarchiwizowane z adresu 2017-10-13] (ang.).
  2. Bradgate Park Trust (@BradgatePark) | Twitter, twitter.com [dostęp 2017-11-17] (fr.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]