Bundesverband Musikindustrie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Bundesverband Musikindustrie (BVMI) – niemiecka organizacja reprezentująca przemysł muzyczny w Niemczech. BVMI reprezentuje interesy prawie 280 wytwórni płytowych, które składają się na 90% niemieckiego przemysłu muzycznego i utrzymuje bliskie kontakty z organami politycznymi, agencjami rządowymi, instytucjami i innymi stowarzyszeniami branżowymi, a także partnerami rynkowymi[1].

BVMI uczestniczy w wielu inicjatywach kulturalnych i politycznych, m.in. Music Initiative, Deutscher Musikrat i Deutscher Kulturrat. Organizacja jest aktywna w Künstlersozialkasse oraz Deutsches Musikarchiv[1].

BVMI ściśle współpracuje z Media Control GfK International, która jest odpowiedzialna za publikowanie cotygodniowych list przebojów w Niemczech[2]. Od 1975 roku BVMI zajmuje się przyznawaniem certyfikatów sprzedaży, tj. złotych i platynowych płyt[3].

Bundesverband Musikindustrie jest lokalnym stowarzyszeniem przemysłu muzycznego w Niemczech wchodzącym w skład International Federation of the Phonographic Industry[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Der Bundesverband Musikindustrie e. V. musikindustrie.de. [dostęp 2013-08-08]. (niem.).
  2. Unternehmen. media-control.de. [dostęp 2013-08-08]. (niem.).
  3. Gold-/Platin-Auszeichnungen. musikindustrie.de. [dostęp 2013-08-08]. (niem.).
  4. Local record industry associations. ifpi.org. [dostęp 2013-08-08]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]