Catherine Bearder

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Catherine Bearder
Catherine Bearder MEP, Strasbourg - Diliff.jpg
Data i miejsce urodzenia 14 stycznia 1949
Broxbourne
Przynależność polityczna Liberalni Demokraci

Catherine Zena Bearder (ur. 14 stycznia 1949 w Broxbourne) – brytyjska polityk, deputowana do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kształciła się m.in. w St Christopher School w Letchworth. Przez wiele lat angażowała się w działalność społeczną w ramach różnych organizacji, m.in. zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw. Jako wolontariusz była też menedżerem w biurach doradczych. Wchodziła również w skład komitetu doradczego lokalnej policji.

Pełniła funkcję radnej różnych szczebli, m.in. hrabstwa Oxfordshire. Przystąpiła do Liberalnych Demokratów, organizowała kampanie wyborcze tego ugrupowania, kandydując też kilkakrotnie z jego ramienia, m.in. do Izby Gmin.

W wyborach w 2009 uzyskała z listy LD mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego. Przystąpiła wraz z liberałami do grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, została też członkinią Komisji Rozwoju Regionalnego. W 2014 została wybrana na eurodeputowaną VIII kadencji (stając się jedynym przedstawicielem swojego ugrupowania)[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. European Parliament election result – United Kingdom (ang.). europedecides.eu. [dostęp 2014-05-27].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]