Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie
Ilustracja
Wystawa w galerii pt. "W-gallery", Olsztyn 10 stycznia 2018
Państwo  Polska
Miejscowość Olsztyn
Data założenia 9 stycznia 2014
Prezentuje malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba
Właściciel Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Adres ul. Prawocheńskiego 9 ,
11-049 Olsztyn
Położenie na mapie Olsztyna
Mapa konturowa Olsztyna, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie”
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa konturowa województwa warmińsko-mazurskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Olsztynie”
Ziemia53°45′30″N 20°27′29″E/53,758333 20,458056
Strona internetowa galerii

Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłowniagaleria sztuki współczesnej[1] w centrum olsztyńskiego miasteczka uniwersyteckiego w dzielnicy Kortowo przy ul. Prawocheńskiego 9. Mieści się na drugim piętrze w zabytkowym budynku z drugiej połowy XIX w., który pierwotnie pełnił funkcję kotłowni, ale w 2013 roku po gruntownej renowacji zmienił swoje przeznaczenie. Galeria prowadzona przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Galeria rozpoczęła działalność wystawą "Nienazwane. Anna Drońska - obrazy, Violetta Kulikowska-Parkasiewicz - rysunki" w dniu 9 stycznia 2014 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Idea W-Gallery w kortowskiej Starej Kotłowni (pol.). Radio Olsztyn, strona internetowa, 14 stycznia 2018. [dostęp 21 stycznia 2018].