Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Chińska Republika Ludowa
Kod MKOl CHN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984
Sarajewo
Chorąży Zhao Shijian
Liczba zawodników 37 w 5 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Chińską Republikę Ludową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 37 zawodników, 21 mężczyzn i 16 kobiet.

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Jin Xuefei
    • gigant slalom – 42. miejsce
    • slalom – 19. miejsce
  • Jin Xuefei
    • gigant slalom – nie ukończyła
    • slalom – 20. miejsce

Mężczyźni

  • Li Guangquan
    • gigant slalom – 54. miejsce
    • slalom – 56. miejsce
  • Wu Deqiang
    • gigant slalom – 59. miejsce
    • slalom – 29. miejsce

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

  • Liu Hongwang
    • sprint na 10 km – 46. miejsce
    • bieg na 20 km – 54. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Dou Aixia
    • bieg na 5 km – 48. miejsce
    • bieg na 10 km – 50. miejsce
  • Chen Yufeng
    • bieg na 5 km – 51. miejsce
    • bieg na 10 km – 49. miejsce
  • Song Shiji
    • bieg na 5 km – 52. miejsce
    • bieg na 10 km – 52. miejsce

Mężczyźni

  • Song Shi
    • bieg na 15 km – 66. miejsce
    • bieg na 30 km – 62. miejsce
  • Li Xiaoming
    • bieg na 15 km – 67. miejsce
    • bieg na 30 km – 64. miejsce

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Kobiety

Mikst

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

  • Gai Zhiwu
    • 500 m – 38. miejsce
    • 1000 m – 39. miejsc
  • Li Wei
    • 1500 m – 38. miejsce
    • 5000 m – 40. miejsce
  • Zhao Shijian
    • 5000 m – 34. miejsce
    • 10 000 m – 30. miejsce

Kobiety

  • Cao Guifeng
    • 500 m – 25. miejsce
    • 1000 m – 32. miejsce
  • Shen Guoqin
    • 500 m – 26. miejsce
    • 1500 m – 26. miejsce
  • Miao Min
    • 500 m – 28. miejsce
    • 1500 m – 28. miejsce
  • Wang Xiuli
    • 1500 m – 24. miejsce
    • 3000 m – 22. miejsce
  • Kong Meiyu
    • 1500 m – 29. miejsce
    • 3000 m – 23. miejsce

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]