Clique Girlz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Clique Girlz
Clique girlz cropped.jpg
Grupa w 2008 roku
Rok założenia 2004
Rok rozwiązania 2010
Pochodzenie  Stany Zjednoczone
Gatunek Pop
Wytwórnia płytowa Interscope Records
Universal Records
Ostatni skład
Destinee Monroe (2004 – 2010)
Paris Monroe (2004 – 2010).
Byli członkowie
Ariel Moore (2004-2009)
Sara Diamond (2009)
Strona internetowa

Clique Girlz (wcześniej znany jako Clique) – amerykańskim girlsband. Tworzą go siostry Monroe Destinee i Paris. Obecnie girlsband się rozpadł. Destinee i Paris Monroe założyły zespół "Destinee&Paris", Ariel Moore zespół " NMD (No More Drama)", a Sara Diamond występuje jako solistka pod własnym nazwiskiem.

Życiorys[edytuj]

W 2004 roku siostry Monroe poznały Ariel Moore w szkole i od tamtego czasu postanowiły, że będą zespołem. Matka Destinee i Paris była ich menadżerką.

Otworzyły koncerty wielu wykonawców np. Billy'ego Raya Cyrusa, The Click Five, Kirka Franklina i Jonas Brothers.

W 2007 roku opuściły swój dom i przeniosły się do Hollywood, gdzie zaczęły prace nad albumem "Incredible", który ukazał się w 2008 roku.

Wystąpiły także na Six Flags z takimi artystami jak Drake Bell oraz Demi Lovato. Ich pierwszy album "Incredible" został wydany 27 kwietnia 2008 w Japonii.

Wystąpiły także na Macy's Thanksgiving Day Parade i pojawiły się na wielu galach np. The Grammy, Kids Choice Awards, Teen Choice Awards i MTV Movie Awards.

Otworzyły także koncert The Cheetach Girls "One world tour". Nakręciły teledyski do utworów: "Incredible", "Then i woke up" i "You think".

Po tym, jak Ariel Moore odeszła z zespołu z przyczyn prywatnych, dziewczyny zaczęły szukać kolejnej, które zastąpiłaby jej miejsce. Po długich poszukaniach w końcu znalazły – była to Sara Diamond. Dziewczyny ledwo nagrały z nią 3 lub 4 piosenki i Sara odeszła w kwietniu z niewiadomych powodów. Dziewczyny postanowiły, że nie będą szukać nowej clique girl, bo to nie ma sensu.

W 2010 roku dziewczyny zmieniły nazwę zespołu z "Clique Girlz" na "Destinee & Paris". Założyły nową stronę internetową. Obecnie nagrywają nowy album, który ma się ukazać w lecie 2010. Wypuściły kawałki piosenek z albumu jak: "Go your own way", "Sweet Sarah", "It's over" i "Heart of mine". Inne piosenki, które znajdą się na ich nowym albumie to "Pretend", "Bam" i "I've got a boyfriend".

Członkowie[edytuj]

Destinee[edytuj]

Destinee Rae Monroe (ur. 16 czerwca 1994). Uwielbia grać na gitarze i śpiewać, kocha modę.

Paris[edytuj]

Paris Quinn Monroe (ur. 9 stycznia 1996). Gra na gitarze, pianinie i wiolonczeli. Uwielbia tańczyć i gotować. Interesuje się modą.

Byli Członkowie[edytuj]

Ariel[edytuj]

Ariel Alexis Moore (2004-2009)

Sara[edytuj]

Sara Diamond (2009)

Dyskografia[edytuj]

  • 2007: Bratz: Motion Picture Soundtrack
  • 2008: Clique Girlz (EP)
  • 2008: Smile (EP)
  • 2008: The Clique: Motion Picture Soundtrack.
  • 2009: Incredible (EP)
  • 2009: Incredible
  • 2010: Destinee & Paris