Cold email

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cold email (zimny e-mail) – przekaz marketingowy, wykorzystujący technologię listów elektronicznych, który ma na celu zaprezentowanie swoich produktów albo usług potencjalnym klientom[1].

Przekaz ten jest najczęściej kierowany do odbiorców, z którymi wcześniej nie nawiązywano próby kontaktu, albo którzy nie otrzymali żadnych komunikatów od danego podmiotu przez dłuższy czas. Wysłane komunikaty cechuje personalizacja przekazu a sama dystrybucja treści odbywa się w sposób zautomatyzowany przy wykorzystaniu narzędzi marketingowych[2].

Budowa przekazu typu cold e-mail[edytuj | edytuj kod]

Oprócz personalizacji istotny jest krótki, prosty i treściwy przekaz. Składa się najczęściej z podstawowych informacji o rodzaju działalności firmy. Zawiera także informacje o powodzie wysłania wiadomości, nie może to być jednak oferta – tę można przedstawić w momencie wyrażenia zainteresowania przez odbiorcę. W treści znajduje się także prośbę o kontakt albo o pozostawienie informacji w jaki sposób można przekazać ofertę[3]. Treści często są wysyłane w kilku e-mailach występujących w określonym przez nadawcę okresie. Adresy odbiorców, do których wysyłane zostają wiadomości są posegmentowane ze względu na branże albo zainteresowania[4].

Cold e-mail może być wyjątkowo skuteczną formą marketingu internetowego w sektorze B2B[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Usługi E-Mail Marketingu – Kampanie B2B i B2C, Adlancers – Digital Marketing Freelancers [dostęp 2019-05-30] (pol.).
  2. Email Sending Automation: How to start? – Blog Woodpecker.co, blog.woodpecker.co [dostęp 2019-05-30].
  3. Online Marketing w praktyce – Czym jest cold mailing i jak pozyskać bazy danych?, Adlancers – Digital Marketing Freelancers, 11 kwietnia 2019 [dostęp 2019-05-30] (pol.).
  4. Woodpecker Blog - Pro Tips on Cold Emails, Follow-ups, Sales & Growth, Woodpecker Blog [dostęp 2021-07-22] (ang.).
  5. 4 STRATEGIES FOR TURNING YOUR EMAIL DATA INTO REVENUE: PART 2, EEC – Email Experience Council – DMA, 30 kwietnia 2019 [dostęp 2019-05-30] (ang.).