ConceptGCC

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

ConceptGCC jest rozwidleniem kompilatora GNU C++, które implementuje wstępną wersję koncepcji typów, planowaną w nadchodzącym nowym standardzie ISO języka programowania C++, znanego jako C++1x. Jest rozwijane przez zespół prowadzony przez Douglasa Gregora (współautora propozycji na temat koncepcji C++1x (N2081)) w Open Systems Laboratory na Indiana University. ConceptGCC stanowi aktualną implementację wzorcową propozycji. Zarówno propozycja jak i ConceptGCC cały czas się rozwijają i są utrzymywane mniej więcej równolegle. Obecna wersja ConceptGCC jest uważana za wersję alfa i dlatego powinna być traktowana jako wysoce eksperymentalną.

Wersja C++ implementowana przez ConceptGCC jest znana jako ConceptC++. ConceptC++ musi być uważany za eksperymentalne rozszerzenie standardu C++, dopóki propozycja koncepcji nie będzie włączona do końcowej wersji standardu. Plany są takie, aby kod rozszerzeń ConceptGCC włączyć z powrotem do linii głównej GCC gdy tylko standard C++ się ustali. Początkowo jako opcjonalnie włączane rozszerzenie (dla wersji GCC 4.3), a potem już jako część implementacji standardu C++.

Oprócz koncepcji typów, ConceptGCC zawiera także łatki GCC implementujące kilka innych planowanych możliwości C++1x, między innymi:

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]