Cry (singel Kelly Clarkson)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cry
Singel Kelly Clarkson
z albumu All I Ever Wanted
Wydany 12 marca 2010
Nagrywany 2008
Valley Village, Kalifornia (Bay 7 Studios)
Calabasas, Kalifornia (Sparky Dark Studio)
Hollywood, Kalifornia (Sunset Sound Studios)
Gatunek pop rock
Długość 3:34
Wydawnictwo RCA
Producent Howard Benson
Format digital download, airplay
Twórca tekstu Kelly Clarkson, Jason Halbert, Mark Townsend
Singel po singlu

Cry” – ballada[1] pop rockowa[2] stworzona przez Jasona Halberta i Marka Townsenda na czwarty album studyjny "All I Ever Wanted" (2009) amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson. Utwór został wydany tylko w Austrii i Niemczech. Używany był w czołówce serialu Glee, i wydany na singlu w formie digital download przez wytwórnię Columbia Records.

Lista utworów singla[edytuj]

  • "Cry" - 3:34[3]

Historia i wydanie[edytuj]

Kelly Clarkson chciała wydać utwór "Cry" jako trzeci singel z albumu All I Ever Wanted, jednak wytwórnia RCA Records zdecydowała, że zostanie nim ballada „Already Gone”. „Cry” wydano jako singel 12 marca 2010 w formacie digital download w Niemczech[3] oraz w systemie airplay w Australii, 15 marca 2010[4]. Piosenka była jedną z najczęściej odtwarzanych w tamtejszych stacjach radiowych w ciągu tygodnia od jej premiery.

Odbiór singla[edytuj]

Piosenka otrzymała pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Jonathan Keefe z Slant Magazine stwierdził, że "korzystanie z elektronicznego wzmocnienia wokalu na albumie jest dużą odpowiedzialnością: pozbawia to naturalnego ciepła w głosie jakie słyszymy w "Cry" czyniąc głos zdystansowanym i metalicznym jak np. w "If I Can't Have You"[5]. Mike Ragogna z The Huffington Post dał pozytywną recenzję utworowi pisząc: "Wokal Kelly Clarkson w każdej balladzie, zwłaszcza w "Cry" (która miała nosić tytuł "Is It Over Yet?") rozwiewa wszelkie porównania do jej młodszych koleżanek, takich jak gwiazdki Disneya, (sorry Miley)" [6]. Ann Powers z Los Angeles Times powiedziała, że na albumie "All I Ever Wanted" znajduje się kilka wyciskaczy łez w starym stylu, które Clarkson wychodzą bardzo dobrze, na przykład "Cry"[7].

Przypisy

  1. Mike Ragogna: HuffPost Reviews: Kelly Clarkson All I Ever Wanted / Gin Blossoms Playlist Your Way (ang.). huffingtonpost.com, 2009-03-09. [dostęp 2014-08-07].
  2. Kelly Clarkson – All I Ever Wanted (ang.). discogs.com. [dostęp 2014-08-07].
  3. a b iTunes Musik - "Cry" Single von Kelly Clarkson (niem.). iTunes. [dostęp 2010-03-12].
  4. Kelly Clarkson - Cry. The Music Network.
  5. Jonathan Keefe: Album Review (ang.). Slant Magazine. [dostęp 2009-03-02].
  6. Mike Ragogna: HuffPost Reviews: Kelly Clarkson All I Ever Wanted / Gin Blossoms Playlist Your Way (ang.). The Huffington Post. [dostęp 2011-05-25].
  7. Ann Powers: Kelly Clarkson's 'All I Ever Wanted': 3.5 stars (ang.). Los Angeles Times. [dostęp 2009-02-27].