Dariusz Mlącki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dariusz Mlącki (ur. 1963 w Mińsku Mazowieckim) – polski artysta, malarz współczesny.

W latach 1985-1989 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom pod kierunkiem profesorów: Tadeusza Dominika, Zbigniewa Gostomskiego oraz Ryszarda Winiarskiego. W latach 1992-2001 prowadził pracownię malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie[potrzebny przypis][1].

Jest stypendystą Fundacji Kultury, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury Polskiej, Fundacji Stefana Batorego. Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Rzeźby w Orońsku, Fundacji Adenauera, Muzeum w Chełmie, Galerii Studio, Kolekcji Perii, Centrum Kultury Elektrownia Radom, Broadway Gallery NYC, Biennale Leśmianowskie Zamość, BWA Bielsko - Biała, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Narodowej Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych[1][2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia, www.otwartapracownia.com [dostęp 2016-12-30] [zarchiwizowane z adresu 2017-05-01].
  2. Dariusz Mlącki ● Biografia, dzieła, wystawy ● Artinfo.pl, artinfo.pl [dostęp 2016-12-30].