Dark Floors

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dark Floors
Gatunek horror
Data premiery Finlandia 8 lutego 2008
Islandia 29 lutego 2008
Estonia 7 marca 2008
Kraj produkcji  Finlandia
 Islandia
Język angielski
Czas trwania 84 min
Reżyseria Pete Riski
Scenariusz Pekka Lehtosaari
Główne role Skye Bennett
Noah Huntley
Dominique McElligot
Leon Herbert
William Hope
Ronald Pickup
Muzyka Ville Riippa
Mr. Lordi
Zdjęcia Jean-Noel Mustonen
Scenografia Tiina Anttila
Kostiumy Tiina Anttila
Montaż Stefan Sundlöf
Antti Kulmala
Joona Louhivuori
Produkcja Solar Films
Dystrybucja Nordisk Film
Budżet 4,000,000 €

Dark Floors – The Lordi Motion Picturefiński film fabularny z 2008 roku. Jest to drugi – a pierwszy pełnometrażowy – horror, w którym zagrali członkowie zespołu muzycznego Lordi, wcielając się w potwory. Zespół nagrał również utwór zamykający film podczas napisów końcowych. Dark Floors to debiut filmowy reżysera Pete Riskiego, który dotąd realizował jedynie teledyski Lordi i kilku innych grup.

20 maja 2007 roku zespół Lordi pojawił się na międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zagrał koncert przy okazji promocji filmu.

Mimo że do fińskich kin film trafił 8 lutego 2008 r., to już dwa dni wcześniej odbyła się jego ekskluzywna premiera w hali jednej z fińskich drużyn hokejowych.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Ojciec (Ben) w trosce o zdrowie swojej autystycznej córki (Sarah), uważa usunięcie jej ze szpitala jako jedyną szansę uratowania jej życia. Podczas próby wyjścia z budynku Ben, Sarah oraz kilka innych osób zostaje uwięzionych w zepsutej windzie. Gdy po jakimś czasie drzwi windy się otwierają, szpital sprawia wrażenie opustoszałego. Z czasem zostają znajdowane zmasakrowane ciała, a stwory z ciemnego świata zaczynają przerażające natarcie. Wkrótce staje się jasne, że życie grupy zależy od małej dziewczynki.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Ekipa[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]