David Joseph Carpenter

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

David Joseph Carpenter (ur. 6 maja 1930 roku w San Francisco) – amerykański seryjny morderca, który dopuścił się serii morderstw młodych kobiet na szlakach turystycznych w pobliżu San Francisco w Kalifornii. Nazywany Zabójcą ze szlaku

Życiorys[edytuj]

Carpenter urodził się i wychował w San Francisco. W dzieciństwie był maltretowany fizycznie przez ojca-alkoholika i dominującą matkę. Będąc chłopcem bardzo się jąkał i moczył w łóżku, a także torturował zwierzęta. Mając 17 lat trafił do więzienia za seksualne molestowanie dwóch swoich kuzynów.

W 1955 roku ożenił się i z tego związku miał później troje dzieci.

Zbrodnie[edytuj]

W 1960 roku Carpenter dopuścił się usiłowania zabójstwa, za co trafił na siedem lat do więzienia. W 1970 roku został aresztowany za porwanie i spędził kolejnych siedem lat za kratkami. Po wyjściu na wolność był podejrzewany przez policję, że może być poszukiwanym seryjnym mordercą o pseudonimie Zodiak, ale ostatecznie został oczyszczony z podejrzeń.

W latach 1979-1981 zgwałcił i zamordował pięć kobiet i był podejrzewany o zabicie co najmniej dwóch innych.

Carpenter został w końcu aresztowany i uznany za winnego tych morderstw, za co został skazany na śmierć w komorze gazowej. Obecnie przebywa w celi śmierci więzienia stanowego San Quentin, gdzie oczekuje na wykonanie wyroku.

Bibliografia[edytuj]