Debi Mae West

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Debi Mae West
Zawód Aktorka głosowa

Debi Mae West – amerykańska aktorka głosowa. Znana jest pod pseudonimami Mae Zadler, Debbie Mae West i Eid Lakis. Jest zwyciężczynią Spike Video Game Award za podłożenie głosu postaci Meryl w grze Metal Gear Solid 4.

Role[edytuj | edytuj kod]

Animacje[edytuj | edytuj kod]

Gry[edytuj | edytuj kod]

Metal Gear Solid[edytuj | edytuj kod]

Debi Mae West użyczyła swojego głosu postaci Meryl Silverburgh w angielskich wersjach językowych gier Metal Gear Solid - części pierwszej, remake'u i części czwartej.

Po premierze części trzeciej - Metal Gear Solid 3: Snake Eater - wielu fanów uznało, że Debi Mae West podłożyła swój głos pod postać EVĘ i w napisach końcowych wystąpiła pod pseudonimem Suzetta Miñet. Debi Mae West już w części pierwszej wystąpiła (jak większość aktorów użyczających głos) pod pseudonimem, by uniknąć problemów z SAG. Jednakże, w wywiadzie dla Ryan Payton stwierdziła, że nie jest Suzettą Miñet[1]. Z tym stwierdzeniem jednak nie zgadza się większość fanów - uważają oni, że głosy Meryl i EVY są bardzo do siebie podobne[potrzebny przypis], a West wypiera się pseudonimu Suzetta Miñet, gdyż chce uniknąć problemów z SAG. Sam David Hayter, który w serii Metal Gear Solid użycza głosu głównym bohaterom (Solidowi Snake'owi i Naked Snake'owi) potwierdził na forum strony IMDb, że Suzetta Miñet to tylko pseudonim aktorki, której prawdziwego nazwiska nie wyjawił[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]