Digital signage

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wyświetlacz LCD w miejscu sprzedaży

Digital Signage, digital out of home, digital merchandising, narrowcasting.

Digital signage jest często nazywany „cyfrowym wyjściem z domu” lub określany skrótem DOOHDigital out-of-home. Niektóre firmy i organizacje używają określenia narrowcasting, digital merchandising. Jeden z elementów komunikacji cyfrowej.

Światową organizacją opracowującą standardy dla digital signage jest m.in. POPAI The Global Association for Marketing at-Retail.

Pojęcie obejmuje zintegrowaną formę zarządzania systemem, w skład którego wchodzą wyświetlacze elektroniczne (cyfrowe znaki, infokioski), które prezentują informacje, reklamy i inne wiadomości (używane nośniki to LCD, LED, display plazma, obrazy z projektorów multimedialnych). Nośniki informacji (ekrany) określane są jako public displays (PD).

Systemy digital signage, wykorzystywane są między innymi na lotniskach, punktach sprzedaży, sieciach usługowych (np. firmy turystyczne, nieruchomości, informacja miejska, dworce, centra handlowe itp.).

Reklama z wykorzystaniem digital signage jest formą digital out-of-home (DOOH) advertising. Jej celem jest dostarczanie wiadomości kierowanych do konkretnych miejsc, w określonych porach z treścią dopasowaną do lokalizacji wyświetlacza (local advertising). Duża i szybka zmienność treści wymaga stosowania monitoringu i zarządzania online wyświetlaczami za pomocą CMS.

Targi Digital Signage w Europie odbywają się w Essen w Niemczech.

Jedna z pierwszych konferencji digital signage w Polsce została zorganizowana przez POPAI Poland odbyła się 27 maja 2009 r. w Warszawie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]