Discovery Channel Global Education Partnership

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Discovery Channel Global Education Partnership (DCGEP)- fundacja i zespół środków dydaktycznych umożliwiających edukację społeczeństwa krajów trzeciego świata. Właścicielem jest Discovery Communications właściciel Discovery Channel. Organizacja ma status non-profit.

Wspólnie z partnerami z sektora prywatnego i publicznego, DCGEP bezpłatnie udostępnia najwyższej jakości materiałów dydaktycznych w postaci głównie filmów wideo w społeczności, gdzie ludzie mają niewielki dostęp do zasobów edukacyjnych. W zależności od regionu materiały są na poziomie podstawowym lub wyższym w zależności od stopnia edukacji. Materiały na poziomie wyższym mają na celu umożliwienie zbadania świata i zaspokojenia ciekawości , a podstawowe są rodzajem realizacji programu nauczania na tym samym poziomie co w krajach rozwiniętych.

Materiały są wysyłane do szesnastu krajów głównie Afryki, Ameryki Łacińskiej i niektórych byłych republik ZSRR.Liczbę użytkowników szacuje się na 760.000 indywidualnych i 286 szkół.

Głównym sponsorem akcji oprócz Discovery jest Coca-Cola i Chevron. Głównym rzecznikiem fundacji jest aktor Dennis Haysbert.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna strona