Domo+

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Domo+
Data startu od 20 września 2008 jako Domo.tv
od 11 listopada 2011 jako Domo+
Format obrazu 16:9 SD,
16:9 HD (jako Domo+ HD)
Właściciel ITI Neovision SA
Kraj nadawania Polska
Udziały w rynku 0,08%[1](grudzień 2012)
Strona internetowa

Domo+ – tematyczny kanał telewizyjny nadawany od 20 września 2008 roku, poświęcony tematyce wnętrz, designowi i projektowaniu ogrodów. Jest to pierwsza stacja o tej tematyce emitowana w Polsce. Program nadawany jest w godzinach 07:00-03:00. Dostępny jest na satelitarnej platformie cyfrowej nc+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej. Dawniej znajdował się w ofercie platformy Cyfra+ (od pakietu Podstawowego+ wzwyż).

Od 11 listopada 2011 dotychczasowa nazwa Domo.tv zmieniona została na Domo+. Tego samego dnia uruchomiona została wersja w jakości HDTV kanału[2][3].

Domo+ to propozycja dla osób, które budują lub wykańczają dom, remontują i urządzają mieszkanie, czy majsterkują. W ofercie stacji znajdują się m.in. programy dla działkowców oraz widzów zainteresowanych ogrodnictwem i aranżacją zieleni w swoim otoczeniu. Obok szerokiej oferty serii poradnikowych kanał proponuje widzom filmy dokumentalne, programy rozrywkowe i reality oraz filmy i serie fabularne, których tematem przewodnim jest architektura, design i ogrodnictwo w soboty. Emitowany jest też serial animowany pt. Sąsiedzi.

1 września 2014 roku logo zostało zmienione.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]