Dyskusja Wikipedii:Wikiwakacje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wikiwakacje logotyp poziom.svg

Szablon[edytuj kod]

W regulaminie napisane jest, że w opisie Fotografii musi znajdować się (...) "szablon “Wakacje z Wikipedią 2018” (ramka z tekstem Ten plik został przesłany w ramach konkursu Wakacje z Wikipedią.)". Przydałoby się wstawić tu szablon do skopiowania, czyli {{Wakacje z Wikipedią 2018}}, najlepiej w trzech wersjach tj. z rozszerzeniami przypisującymi Fotografię do jednej z trzech kategorii, bo widzę, że domyślnie szablon o to się prosi. Bez tego słabiej zorientowani technicznie nie będą wiedzieli co właściwie mają wstawić. Kenraiz (dyskusja) 23:16, 1 sie 2018 (CEST)

@Kenraiz: Ale po co? Przecież jeżeli dodaje się zdjęcia za pomocą tej mapy odpowiedni szablon i podstawowa kategoria jest dodawana do zdjęcia automatycznie.--Jacek Halicki (dyskusja) 12:39, 4 sie 2018 (CEST)
A ta mapa z kolei skąd? W regulaminie nic o niej nie ma. Ja ładuję zdjęcia z georeferencjami i azymutem, więc korzystanie z mapy bardzo by mi utrudniło standardowe wrzucanie plików na Commons. Kenraiz (dyskusja) 20:24, 4 sie 2018 (CEST)
@Kenraiz: na stronie konkursu dodałem linki do kampanii na commons, które automatycznie dodają wymagany szablon. Czy takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące? Yarl 💭  23:07, 7 sie 2018 (CEST)

Prośba o graficzny link do przesłania plików[edytuj kod]

Chcę zaproponować wstawienie na tą stronę dużego widocznego przycisku do przesłania plików na konkurs. Za każdym razem kilkanaście minut szukam tego linku, który otwiera stronę "prześlij plik" automatycznie dodając plik do listy konkursowej i wstawiając logo konkursu. Tym razem na dobre zgubiłem się, otworzyła się mapa i całkiem nie wiem, jak ją pominąć. Abrimaal (dyskusja) 01:58, 4 sie 2018 (CEST) Przycisk mógłby wyglądać w ten sposób. Nie wstawię go jednak, gdyż nie znam linku do którego powinien prowadzić. Plik:Wikiwakacje logotyp poziom przeslij plik.png

@Abrimaal: Właśnie najlepiej dodawać zdjęcia za pomocą mapy.--Jacek Halicki (dyskusja) 13:00, 4 sie 2018 (CEST)
@Abrimaal: dodałem linki, przez nieuwagę nie zostały odkomentowane na stronie, bo w zeszłym roku takowe były. Zerknij, czy jest OK :). Yarl 💭  23:05, 7 sie 2018 (CEST)
@Yarl: Teraz strona jest kompletna i czytelna. Szczególnie dla biorących udział pierwszy raz. Abrimaal (dyskusja) 18:38, 8 sie 2018 (CEST)

Trzeci krok szablonu ładowania zdjęć[edytuj kod]

Trzeci krok szablonu ładowania zdjęć na konkurs tj. "opisz zdjęcia" nie działa. Po uwolnieniu praw autorskich pokazuje się strona "opisz" pusta, nie ma szablonu do opisywania. Tak było wczoraj po 23:00 i dziś po 10:00 jest tak samo. O co chodzi? Czy to tylko ja tak mam?LuzynaS (dyskusja) 10:29, 28 sie 2018 (CEST) Poza tym tak się działo, gdy wchodziłam do kreatora przesyłania przez mapę. Teraz, gdy weszłam z okienka "Prześlij zdjęcia zabytków" krok "opisz" działa, tylko nie ma oczywiście podanych współrządnych geograficznych i identyfikatora Wikidanych. LuzynaS (dyskusja) 11:10, 28 sie 2018 (CEST)

@LuzynaS Właśnie przed chwilą dowiedziałem się, że jutro wszystko powinno być w porządku. Problem leży po stronie Commons. --Jacek Halicki (dyskusja) 17:28, 29 sie 2018 (CEST)