Dyskusja szablonu:Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Europie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zostawienie tej flagi w tym szablonie jest już wariactwem. Każdy artykuł z tej serii zawiera niepotrzebnie kolorową flagę na samej górze, dodanie jej jeszcze w szablonie wygląda mi na wciskanie jej gdzie się da. To jest ideologizowanie Wikipedii. Andrzej @ dyskusja. 21:22, 2 sie 2007 (CEST)

Ten, który walczy z potworami winien uważać, aby samemu nie stać się jednym z nich. Minimus disputatio 21:23, 2 sie 2007 (CEST)
Spokojnie, walczymy o czystość Wikipedii. Najpierw był spór o wywalenie hasła "Propaganda homoseksualna" - które jest elementem polityki rządu (nomen omen nacjonalistycznych przystawek - ale jednak rządu), później była batalia o niewstawianie tego "bo niewygodne" do szablonu LGBT, teraz jest walka o to, by w hasłach "Sytuacja ... w krajach" były aż dwie flagi gejowskie - jedna duża na samej górze i druga mała na dole. Ktoś musi w końcu powiedzieć stop takiemu wariactwu, bo to się powoli robi bardzo niebezpieczne. Pisałem o tym do Pływaka - nie zauważyłem by w każdym artykule związanym z Polską były dwie polskie flagi - jedna duża na górze i druga mała na dole, dlaczego więc akurat taki nowy standard mamy wprowadzać w tym przypadku? Czy nadużywanie symboli jednego środowiska nie jest POV? Andrzej @ dyskusja. 21:42, 2 sie 2007 (CEST)
Spokojnie, nie róbmy z igły widły i nie nakręcajmy się. Choćbym chciał, to nie widzę jakiegoś nadużycia, nie mówiąc już o POV... grafika ułatwia dostrzec element nawigacyjny powiązany tematycznie. Co najwyżej, będąc idealistą grafika nie powinna być umieszczona, tak aby wszystkie szablony nawigacyjne miały jednolity wygląd. LeinaD dyskusja 01:31, 3 sie 2007 (CEST)
Przeciez prawie każdy szablon ma jakiś symbol rozpoznawczy co wystaczy chocby sprawdzić w kategorii szablonów. --Plywak 15:50, 4 sie 2007 (CEST)
No to się zdecyduj - albo flaga jedna duża na górze każdego arta z serii albo jedna na dole - nie rozumiem po co ma być jeden symbol dwa razy eksponowany w jednym artykule. Andrzej @ dyskusja. 18:58, 4 sie 2007 (CEST)
Ehh.. a dlaczego np. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest dwa razy Godło Polski? mam sypać więcej przykładów? --Plywak 20:58, 5 sie 2007 (CEST)
Bo tam są dwa szablony i coś w te szablony trzeba było wstawić by ładniej wyglądały. W tym przypadku - ta gejowska flaga jest zapakowana na siłę. A po drugie : nie porównuj tych dwóch rzeczy. Po trzecie LGBT i flaga gejowska nie jest szeroko znana w społeczeństwie dlatego próbujesz wstawiać ten skrót i tą flagę gdzie się da - by czytającym się jako tako opatrzyła - a to już nie jest rzetelne przedstawianie wiedzy tylko promocja po przez treść - która jest na Wikipedii zabroniona. Po piąte - dbajmy o NPOV nadużywanie flag i symboli jakiegoś środowiska jest niekorzystne, to tak jakby wstawiać w hasłach politycznych dt. jakiegoś zjawiska znaczka SLD czy PiSu czy PO. Piszemy o sytuacji homoseksualistów w Europie - a oni nie muszą się utożsamiać z Twoją organizacją. Nigdzie nie jest napisane, że wszyscy homoseksualiści, biseksualiście i trans. utożsamiają się z LGBT i z kolorową flagą. Nie próbuj mi pisać, że nie każdy mieszkający w Polsce utożsamia się z Polską - bo nadużywasz - bo flaga i godło Polski odnoszą się do państwa - z definicji "jest polityczną, suwerenną, terytorialną i przymusową organizacją społeczeństwa." - a LGBT nie jest ani terytorialna, ani przymusowa i podobno nawet nie jest polityczna. Basta. Andrzej @ dyskusja. 21:38, 5 sie 2007 (CEST)
No ale przecież LGBT to nie organizacja, a szeroko na świecie stosowany skrót. Orientacji seksualnej się nie wybiera. Wybacz ale nie uważam, aby niechęć do pewnych rzeczy miałaby być powodem usuwania flagi symbolu, ewidentnie właściwie skojarzonego z tematyką. Twojej kolejnej teorii spiskowej nawet nie skomentuje.... --Plywak 22:09, 5 sie 2007 (CEST)
Orientacji się nie wybiera ale środowisko się wybiera - nie każdy musi się utożsamiać z tą wymyśloną przez aktywistów kolorową flagą. Skrót ten w polskich mediach i dyskursie politycznym nie istnieje prawie wcale. Zresztą, jak pisałem - do czego oczywiście się nie odniosłeś - flagi i symboli danych środowisk powinny być używane roztropnie - ty kierujesz się przesadyzmem. Andrzej @ dyskusja. 22:25, 5 sie 2007 (CEST)
Oczywiście, że nie każdemu gejowi, lesbijce czy transseksualiście musi się podobać tęczowa flaga.. to jedynie jeden z symboli przy czym najbardziej popularny na świecie. Mówienie, że środowisko się wybiera nie jest tu na miejscu.. jakie środowisko? innych którzy „czczą tęczową flagę” czy jak? Zrozum LGBT to skrót, a tęczowa flaga to najbardziej popularny symbol dotyczący osób LGBT. Także w polskich mediach, tęcza pojawia się praktycznie zawsze w newsach skojarzonych z tą tematyką. Nie uważam aby to był przesadyzm. --Plywak 22:25, 6 sie 2007 (CEST)
Skoro jest popularny wśród osób homoseksualizm to niech sobie będzie nic mi do tego, problem w tym, że Wikipedia nie jest środowiskiem homoseksualnym ani żadnym innym i nie widzę powodu by bombardować ją czyimś symbolami i używać ich w nadmiarze. Flaga środowiska LGBT nadaje się do hasła LGBT - i tyle. Na Wikipedii np. symbole religijne występują tam gdzie powinny w celach edukacyjnych i informacyjnych, nie spotkałem się by w każdej artykule dt. parafii czy dt. duchownego był po lewej olbrzymi krzyż z podpisem "Krzyż symbol chrześcijaństwa" - a ty uparcie twierdzisz, że obowiązkiem jest by w każdym haśle o homoseksualistach była ich flaga - PO CO? Ktoś sobie wejdzie poczytać z ciekawości o homosekualizmie i zobaczy w każdym arcie kolorową flagę, co sobie pomyśli? Że to jakiś różowy portal? Dlatego jak musisz zostaw w tym szablonie tą małą flagę - ale pozdejmuj w każdego arta tą wielką - bo przesadzasz. Po prostu przesadzasz. Andrzej @ dyskusja. 23:09, 6 sie 2007 (CEST)
Gdzie ja napisałem, o tym rzekomym obowiązku? Przecież ta flaga jest jedynie w serii artykułów o tematyce prawnej i to z flagami narodowymi w pierwszej kolejności, które ułatwiają szybkie zorientowanie się wizualnie, którego kraju dotyczy artykuł. Według mnie to Ty przesadzasz, a gdy dorzucimy do tego Twoje negatywne nastawienie w tej tematyce, które dałeś wyraz w wielu dyskusjach/edycjach.. wybacz ale „przesada” to najdelikatniejsze określenie.... --Plywak 20:50, 7 sie 2007 (CEST)
Wyręczyłem Cię i sam zdjąłem te flagi. Mój negatywny stosunek? Bzdura, pilnuje bezstronności - to ty niestety uparcie upodabniasz Wikipedię to różowych stron między innymi epatując kolorową flagą - tam gdzie jest ona zbyteczna. Skoro jest symbolem LGBT to jej miejsce jest w haśle LGBT a nie w hasłach o sytuacji homoseksualistów. Andrzej @ dyskusja. 17:03, 8 sie 2007 (CEST)
Niech będzie, że ustapie. Nie będę rewertował. Jezeli to pomoże, chocby tym, że więcej osób przeczyta te artykuły tym lepiej.... --Plywak 21:01, 9 sie 2007 (CEST)

Państwa[edytuj kod]

Turcja, w części leży w Europie. Aspiruje do Unii Europejskiej - więc nie rozumiem po co ją usuwać z tego szablonu? Co do Watykanu - to sprawa dyskusyjna. Można zintegrować z Włochami. Andrzej @ dyskusja. 17:26, 9 wrz 2007 (CEST)