Dyskusja wikiprojektu:Grafiki wektorowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wektoryzacja a licencje.[edytuj kod]

Czy ktoś, kto zna się odrobinę na licencjach, mógłby opracować jakieś HOWTO opisujące jak ma się licencja oryginalnej grafiki do licencji wersji zwektoryzowanej. Ja narazie stosuję zasadę, że zostawiam licencję oryginalnej grafiki, a w informacji piszę, że ta grafika jest to wektorowa wersja takiej to a takiej bitmapy... ale nie jestem pewien, czy to jest poprawne. Ss181292 14:03, 13 maja 2006 (CEST)

Teoretycznie wersja wektorowa to utwór wywiedziony, czyli musi dziedziczyć licencję GFDL, czy też cc-by-sa. Natmoast w przypadku wszelkiego typu PD można nadać licencję wg. uznania :) --WarX <talk> 14:51, 13 maja 2006 (CEST)

Przepraszam, że rozgrzebuję starą dyskusję, ale: czy, co napisałeś odnosi się również do wykresów funkcji matematycznych? Wojciech mula 18:59, 26 lut 2007 (CET)
Wg. mnie to nie - może konkretna interpretacja wykresu, jakiś opis - sposób przedstawienia tak, ale funkcję jako taką można utworzyć bez rastrowego oryginału, więc nie widzę problemu licencji. --mfx Q&A 22:09, 27 lut 2007 (CET)

Herby województw i powiatów[edytuj kod]

Do jakiej kategorii na commons wrzucać herby województw i powiatów? mir @ 19:59, 28 maja 2006 (CEST)

Piter® (mów) 21:11, 28 maja 2006 (CEST)

Inkscape, SVG i buraki[edytuj kod]

Jedna z porad rzeczonego działu każe konwertować tekst na ścieżki - taka operacja już w małym rysunku z kilkoma kreskami i paroma wyrazami tekstu potrafi zmienić rozmiar z kilkunastu kb przed, na kilkaset po - o rysunkach z dużą ilością objaśnień nie mówiąc... Jest jakiś sposób żeby ograniczyć wzrost rozmiaru pliku (z wyjątkiem unikania pisania :)? A może po prostu nie należy się tym przejmować wrzucając pliki na Commons? Orem 04:54, 20 cze 2006 (CEST)

Należy unikać tekstów - to na pewno. Jak robiłem ten rysunek (nie to żebym się chwalił ;-)
Emisia fotonu.svg
to aż mnie skręcało, żeby zrobić normalne opisy. Wstawiłem tylko literki, co na obrazku wygląda słabo, ale na stronie już nieźle. Są oczywiście sytuacje, że pisania się nie uniknie. Może daloby się przerobić engine, tak żeby np. używał Helvetica'y na każdym systemie (Helvetica jest wszędzie, może najwyżej nazywać się Arial). Ale to pytanie do developerów. – KIMBAR – (D) 15:13, 20 cze 2006 (CEST)

A właśnie przy okazji problemów tekstów, czy ktoś próbował wstawiać grafiki z DIA i czy da się jakoś przekonwertować tekst z plików SVG na ścieżki (przez mniejszą kobyłę niż Inkscape ;))? Nux zostaw notkę 11:50, 20 cze 2006 (CEST)

Jak ktoś nie napisał specjalnego narzędzia (google twierdzi, że nie bardzo) to się łatwo nie da, bo to jest sprawa nietrywialna. Trzeba wyciągać ścieżki z pliku fontu i je wstawiać w SVG. – KIMBAR – (D) 15:13, 20 cze 2006 (CEST)

E tam, nietrywialne - dowolny system robi to cały czas ;). Poza tym na wiki do użytkownika wysyłany jest nie SVG, tylko PNG. Nie rozumiem w czym problem, żeby tekst zamieniać na te ścieżki po stronie serwera i składać do PNG. Pewnie się pojawią problemy z wielkością czcionek, ale to łatwiej poprawić niż taką ścieżkę. Już chyba łatwiej obrazki wstawiać w SVG wtedy :/. Generalnie strasznie mnie to zniechęca do produkowania grafik w SVG dla wiki. O. Ponarzekałem sobie :). Nux zostaw notkę 21:48, 23 cze 2006 (CEST)

Dementuję także i tutaj te niecne plotki jakoby trzeba było wszystko zamieniać na ścieżki - dowód: Text_test10.svg. Zobacz także: jakaś grafika z Inkscape'a. No i znowu wyszło na to, że na coś narzekam, jak już wszystko zrobione ;).

Aha, dla zainteresowanych - testowałem też diagramy z DIA i działają poza tym, że tam niestety jest problem z pozycjonowaniem tekstu. Tu jednak tak samo jest w Operze, więc to raczej problem DIA. Może nie ma tego w najnowszej wersji, ale tego nie wiem, bo pod Win98 działa tylko starsza wersja :(.

Pozdrowienia, Nux zostaw notkę 20:12, 26 cze 2006 (CEST).

PS: Jeśli się okaże, że wprowadzili już możliwość porównywania tekstu grafik SVG, to chyba ich... wycałuję :).

?[edytuj kod]

  • Czy herby, które różnią się od innych tym, że są ładne, od razu muszą być uznawane za niepoprawne, mimo że są zgodne z opisami zawartymi w statutach miast?
  • Czy oficjalna wersja herbu to wersja, której nie można zmianić, poprawić, upiększyć?
  • Czy istnieje coś takiego jak wersja oficjalna, czy są to tylko wzory i przykłady?
  • Czy podobają Ci się wam herby przekonwertowane z bitmap? --83.28.247.107 09:45, 28 cze 2006 (CEST)
Czy istnieje coś takiego jak wersja oficjalna, czy są to tylko wzory i przykłady? - tak istnieje coś takiego jak wersja oficjalna herbu.
Czy oficjalna wersja herbu to wersja, której nie można zmianić, poprawić, upiększyć? - odpowiedź brzmi: TAK!!!. Wersja oficjalna, jak tu ujołeś anonimie, jest święta. Nie ma mowy o żadnych modyfikacjach. Żadnych.
Pozdrawiam. Egon 12:51, 28 cze 2006 (CEST)
  • Nie ma czegoś takiego: oficjalny jest blazon - opis heraldyczny i taka wersja z wzorcem papierowym jest niezgodna z heraldyką. Na szczęście bardzo wiele miast ma wersję oficjalną jako urzędową, a nie definicje herbu jako takiego. W związku z powyższym: każda wersja spełniająca blazon (jeżeli taki istnieje) jest poprawna --WarX <talk> 13:47, 28 cze 2006 (CEST)
Gwoli ścisłości - zmienić, poprawić, upiększyć oczywiście można - ale na zasadzie decyzji administracyjnej, i wielokrotnie się tak zdarzało. Natomiast pytającemu chodzi zapewne o możliwość upiększenia we własnym zakresie - i tu całkowicie zgadzam się z Egonem, jakiekolwiek modyfikacje są nie na miejscu.
A co do herbów przekonwertowanych z bitmap - mi osobiście jakoś nie bardzo... ale to raczej własne wrażenie estetyczne. Orem 13:05, 28 cze 2006 (CEST)

Przyjmijmy, że orzeł o inym zarysie dzioba i różniący się kilkoma szczegółami od tego, którego używa Urząd Miasta może nie być uznany za właściwy. Przyjmijmy, że wektoryzowane herby mają być identyczne z oficjalnymi. Czym różnią się w takim razie te dwa herby? Czemu jeden zastąpił drugi?

Pisząc upiększanie miałem na myśli poprawienie (przykładowo) zarysu łba orła tak aby był bardziej podobny do ptaka drapieżnego niż do gołębia. Miałem też na myśli poprawienie symetrii i kolorów (na bardziej soczyste). --Shazz speex 07:59, 4 sie 2006 (CEST)

"buraków" ciąg dalszy[edytuj kod]

Głosujcie na buga dotyczącego błędu w renderowaniu tekstu: http://bugzilla.wikimedia.org/show_bug.cgi?id=6456

Chodzi o tą adnotację, którą właśnie zrobiłem na stronie projektu - są problemy z tekstem w tym sensie, że jest przyciągany do siatki, co oznacza, że bez kombinowania możliwe jest tylko skokowe przesuwanie tekstu.

Nux zostaw notkę 18:46, 30 cze 2006 (CEST)

Skalowanie[edytuj kod]

Takie pytanie otrzymałem od Wikipedysty Kkic - dlaczego w artykule Xawery Czernicki (i kilku podobnych) nie mogę poszerzyć oznaki stopnia w svg do 50px. Być może u mnie jest coś nie tak, ale png daje się poszerzyć. Sprawdziłem - istotnie jest problem, a co ciekawe z zastosowanej w artykule szerokości 40px da się bez problemu wyskalować do 80, ale 50 czy 60 już nie. Może ktoś wie w czym leży problem? Orem 12:04, 5 lip 2006 (CEST)

Ale raczej nie kasuj pytania, tylko dopisz rozwiązanie problemu – KIMBAR – (D) 17:38, 5 lip 2006 (CEST)

 – KIMBAR – (D) 17:38, 5 lip 2006 (CEST)

Rozwiązanie jest takie, że to był błąd chwilowy i nie ma co sobie tym zawracać głowy, bo już działa normalnie :). Nux zostaw notkę 18:30, 5 lip 2006 (CEST) PS: Skasuj po przeczytaniu ;).

{{WWektoryzacji|username}} na Commons.[edytuj kod]

Zrobiłem, że jak się na Commons wstawi szablon {{WWektoryzacji|username}} (z podaną nazwą użytkownika) to szablon ten będzie miał link do strony dyskusji (tej na Commons), jeśli się natomiast argumentu szablonowi nie poda, to szablon będzie zachowywał się po staremu. Might be useful.

Ss181292 21:47, 21 lip 2006 (CEST)

PS. niech ktoś sprawdzi czy to jest poprawnie po polskiemu i po angielskiemu? (w obydwy wersjach, z podanym argumentem i bez).

Sprawdzone - poprawione. Teraz powinno być lepiej po angielsku. --mfx Q&A 22:21, 8 lis 2006 (CET)

Tak przy okazji[edytuj kod]

Krótkie pytanie - kampania "zamieniamy na SVG" dotyczy wszystkiego co komu wpadnie pod ręce? Ency replika? 16:16, 10 sie 2006 (CEST)

Tak a jak nie wpadnie to i tak zwektoryzujemy ;) --WarX <talk> 18:00, 10 sie 2006 (CEST)

ja nie wpadnę, bo jestem ostrożny:P messerWoland ۞ 18:04, 10 sie 2006 (CEST)

Do Łorksa :-) - zasada ma zatem zastosowanie zawsze, nawet jeśli wersja svg jest estetycznie gorsza, gubi szczegóły albo zmienia charakter grafiki? Ency replika? 21:06, 10 sie 2006 (CEST)

Czy to pytanie dotyczy jakiejś konkretnej zmaszczonej wektoryzacji, czy jest ogólne na temat piękna istnienia ? Jak do tej pory nie zauważyłem, aby jakaś zwektoryzowana grafika była gorsza od oryginału (herby to sprawa na osobnego flejma :), ale pewnie takie też się zdażają --WarX <talk> 00:06, 11 sie 2006 (CEST)

Zasada nie mówi: 'Najgorsze svg jest lepsze od najlepszego png'. To, że coś zostało zwektoryzowane źle nie oznacza, że nie można tego zwektoryzować lepiej.  – KIMBAR – (D) 23:37, 10 sie 2006 (CEST)

Tak, pytanie dotyczy konkretów, aczkolwiek nie przy udziale tu wypowiadających się :-)) - szczegóły wkrótce. Natomiast co do "da się lepiej" - czy Inkskapem (lub nierozwijanym Sodipodi) da się zrobić prawidłowy rysunek techniczny (głównie chodzi mi o zakreskowania płaszczycn przekroju)?. Pzdr., Ency replika? 06:45, 11 sie 2006 (CEST)
To jak to jest z tworzeniem w Inkskapie rysunków technicznych? Ency (replika?) 16:08, 21 sie 2006 (CEST)
Inkscape'm się da, bo czemu miało by się nie dać, ale nie polecam. SVG eksportuje IntelliCAD i jest darmowy. Trzeba go tylko niestety dociągać co miesiąc w całości (ok 30MB AFAIR). Program jest w pełni funkcjonalny, do tego stopnia, że małe biura na nim pracują (wtedy już nie jest darmowy). Temu co wypluje ICAD bym nie wierzył specjlanie -- lepiej to wcześniej przepuścić przez Inkscape'a.  – KIMBAR – (D) 20:32, 22 sie 2006 (CEST)
Właśnie, Inkskapa znam od niedawna, ale też odniosłem wrażenie, że nie poleciłbym do rysunku technicznego. Ok., sprawdzę tego ICADa, a do sprawy "zmaszczonych" grafik niedługo wrócę. Pzdr., Ency (replika?) 07:43, 23 sie 2006 (CEST)

Commons?[edytuj kod]

Czy zwektoryzowane grafiki koniecznie trzeba ładować na commons? Chodzi mi o to, czy ma to sens, gdy na obrazku są jakieś polskie napisy? Wojciech mula 22:24, 3 wrz 2006 (CEST)

Tak! bo celem i tak jest umieszczenie wszystkich ładnych/dobrych/fajnych (niepotrzebne skreślić) grafik na commons. Poza tym lepiej robić numerkowane opisy grafik, zamiast napisów na obrazku! (choćby dlatego, że czasem napisy muszą być bardzo małe, co utrudnia przeczytanie, o interjezykowowści nie wspominając).

Pozdrawiam --WarX <talk> 14:16, 4 wrz 2006 (CEST)

Ok, dziękuję za odpowiedź. Co do podpisów to od jakiegoś czasu staram się numerować, ale nie zawsze udaje się tego uniknąć. pozdrawiam, Wojciech mula 21:28, 4 wrz 2006 (CEST)

WWektoryzacji[edytuj kod]

Uwaga apel: Szanowni Wikipedyści! Pamiętajcie, aby wstawiać {{WWektoryzacji}} przy zabieraniu się za grafikę na jej stronie.  – KIMBAR – (D) 14:59, 6 wrz 2006 (CEST)

Dodam, że należy podać również nazwę użytkownika, czyli wstawić {{WWektoryzacji|twój nick}} (dotyczy to również Commons). Ss181292 18:05, 7 wrz 2006 (CEST)

Mapki polskich miast w SVG[edytuj kod]

Witam, nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale profilaktycznie informuję: pod adresem http://ds5.agh.edu.pl/~zolopada/wikimapy/ w prosty sposób można automatycznie wygenerować bardzo fajną mapkę w SVG. Pozdr. Yarl read.me 16:38, 27 wrz 2006 (CEST)

Problem ze skalowaniem w dół[edytuj kod]

POL gmina Rybno COA.png POL gmina Rybno COA.svg
POL gmina Rybno COA.png POL gmina Rybno COA.svg

Kto zgadnie które to SVG? No niestety to z prawej. Zupełnie tego nie rozumiem, wszystko jest niby piknie, ale po zmniejszeniu węgorz wygląda jakoś marnie. Myślałem, że to tylko oprogramowanie stosowane na Wikipedii, ale w Firefoksie po zmniejszeniu też wygląda tak samo. Być może da się to jakoś poprawić, ale ja się poddaje - próbowałem już różnych kombinacji z półręcznym antyaliasingiem (dodawnie szarych linii pod spodem), ale nie wyglądało to dobrze. Może da się jakoś style linii ustawić, albo coś podobnego, ale niestety nie ma czasu teraz szukać tego w specyfikacji i kombinować. Także jeśli się komuś uda, to cześć mu i chwała po wieczność ;). Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 21:23, 13 lis 2006 (CET).

Wg. mnie nie wygląda tak źle, ale jeżeli ma być lepiej, to widzę tylko jedno rozwiązanie - grubość linii, którą narysowany jest obrys węgorza w PNG nie jest stała a w SVG tak bo jest to krzywa (stroke). Trzeba zmienić zwykłą kreskę na obrys (stroke to path) a potem pobawić się w dopracowanie jego kształtu - wtedy będzie tak jak w PNG albo lepiej. Niestety to wymaga dość żmudnej pracy a obrazek które powstanie zajmować będzie na pewno znacznie więcej miejsca niż ten obecny. --mfx Q&A 09:56, 15 lis 2006 (CET)
Nie wiem tak naprawdę o co chodzi z tym marnym wyglądaniem, ale kurcze blade: jeżeli na oko już widać, że jest to wina złego renderingu (jak dla mnie w Inku wszystko się ładnie antyaliasuje), to należy pisać do autorów rendererów, że mają buraki, a nie psuć pliki SVG. Nux sam przecież pamiętasz, że wcześniej sypała się masa innych rzeczy i generalnie idzie to w dobrą stronę :) --WarX <talk> 14:43, 15 lis 2006 (CET) ps. sam zauważyłem już jakiś czas temu, że niektóre herby w SVG w infoboksach wyglądają czasem paskudnie, ale w imię tego, że każdy może obejrzeć na stronie opisu grafiki duży obrazek, warto to robić :)

Przyszłość formatu SVG[edytuj kod]

Ostatnio natknąłem się na tekst Peition to Stop Wikipedia Recomending the SVG Format na en Wikipedii en:User:WikipedianProlific. Osobiście uważam, że autor petycji nie ma racji, ale może warto wziąć pod uwagę część informacji, które tam przedstawia. Zwłaszcza w świetle działań tego WikiProjektu --mfx Q&A 10:28, 15 lis 2006 (CET)

No widzisz - na en też są trolle i czasem w takich nietrywialnych dziedzinach działają :):) --WarX <talk> 14:43, 15 lis 2006 (CET)

Prośba o commons[edytuj kod]

Czy mógłby ktoś oblatany zrobić instrukcję w trzech punktach jak podmieniać grafiki, które są na Commons? Chodzi mi o to: jak zgłosić do wektoryzacji, jak podmienić i jak skasować raster. Ja tam widzę niezły b...ałagan. Bardzo proszę, przyda się jako zalecenie Wikiprojektu.  – KIMBAR – (D) 12:47, 7 gru 2006 (CET)

  • aby zgłosić do wektoryzacji wstawiamy szablon {{Convert to SVG}}
  • aby zaznaczyć, że krafika jest właśnie wektoryzowania wstawiamy {{WWektoryzacji|twój nick}}
  • aby zaznaczyć, że jest już wersja wektorowa, wstawiamy {{vector version available|nazwa grafiki.svg}} lub {{SupersededSVG|nazwa grafiki.svg}}
  • aby skasować wersję rastrową, postępujemy zgodnie z zaleceniami na commons:Commons:Deletion requests.

Ss181292 13:01, 7 gru 2006 (CET)

Aktywność projektu.[edytuj kod]

Tak się ostatnio zastanawiałem, że strona tego projektu jest trochę statyczna, poza pojawianiem się od czasu do czasu nowych członków, można odnieść wrażenie, że niewiele się dzieje (co, miejmy nadzieję, nie jest zgodne ze stanem faktycznym). Może warto dodać fragment/podstronę - "grafiki wektorowe wykonane w ramach projektu". --mfx Q&A 10:52, 7 lut 2007 (CET)

też chętnie bym zobaczył jakie ładne grafiki inni ostatnio zrobili... ;) Jan Winnicki 18:09, 13 lut 2007 (CET)

Prośba o pomoc z cieniem[edytuj kod]

Jak robi się cienie w Inkscape? Popełniłem grafikę Grafika:WhiteGreenRed ribbon.svg i nie jestem z niej dumny. Chciałbym by miała cień, jak np. ta, na której bazowałem: Grafika:Green ribbon.svg. Nie chodzi mi, by ktoś te cienie za mnie zrobił, ale by mi wyjaśnił jak je zrobić. Pomożecie? Brosen 16:07, 25 lut 2007 (CET)

Hej. Zrobisz to funkcją "blur" dostępną z dialogu Wypełnienie i kontur (Fill and stroke). Funkcja dostępna jest od wersji Inkscape 0.45 // tsca [re] 19:21, 25 lut 2007 (CET)
Dzięki za informację. Pracuję na starszej wersji i dlatego nie mogłem tego znaleźć. Teraz wszystko jasne. Brosen 21:33, 25 lut 2007 (CET)

Rysowanie liny[edytuj kod]

Siedzę nad wektoryzacją Grafika:ORZEŁ MW.JPG. W zasadzie została mi kosmetyka i... lina. Jest jakiś inny sposób jej narysowania niż rysowanie każdego pojedynczego skrętu? Macie jakieś pomysły? Brosen 11:20, 11 cze 2007 (CEST)

Przeczytać dokumentację do inkscape i użyć funkcji 'object on path' :P

A tak to wygląda w praktyce:

Pozdrawiam --WarX <talk> 12:06, 11 cze 2007 (CEST)

Zadziwiająco proste! :-) Dziękuję. Brosen 12:34, 11 cze 2007 (CEST)
  • Jeszcze jeden problem związany z ta grafiką. Dlaczego na tu (-> Grafika:Orzelmarynarkawojenna.svg wygląda inaczej niż tu (-> link)? Chodzi mi kreski na upierzeniu korpusu. Jak temu zaradzić? Brosen 11:34, 23 cze 2007 (CEST)

Problem polega na tym, że jeśli się nie mylę, użyłeś do kresek blura. W tym momencie mechanizm wiki odpowiedzialny za wyświetlanie miniatury (na stronie "Grafika") wyświetla tego blura dobrze. W momencie, gdy ładujesz wersję "pełnowymiarową", wyświetlanie przejmuje przeglądarka. A z moich doświadczeń wynika, że chyba tylko Opera wyświetla poprawnie blura w SVG. Harkonnen2 18:38, 2 lip 2007 (CEST)

Strzałki w Inkscapie[edytuj kod]

Czy ktoś zna jakiś sprytny sposób, żeby wyświetlały się na Wiki strzałki w grafice zrobionej Inkscapem? --Mrug dyskutuj 18:53, 10 lip 2007 (CEST)

Ja to robię tak, że traktuję strzałki narzędziem "Kontur na ścieżki" potem rozgrupowuję i dorabiam "normalną" kreskę. Taką strzałkę powielam i już. --Harkonnen2 13:59, 18 lip 2007 (CEST)

Herb Gmina Terespola[edytuj kod]

Hello, I've learned the hard way that you don't want to have .png/.gif/.jpg versions of Polish Coats of arms on commons. I ask you to make an .svg out of it because I'd like to include the CoA to the German and Russian article. Thank you in advance. --32X 07:58, 13 lip 2007 (CEST)

Done - Jacek_FH 19:58, 9 wrz 2007 (CEST)

PD-textlogo na Comons[edytuj kod]

Na Commons istnieje taki szablon jak PD-textlogo, który oznajmia, iż proste logo tekstowe nie podlega prawu autorskiemu. Tak czy inaczej pozwala ono na wrzucanie takich grafik jak:

Volvo logo.svg, Nokia wordmark.svg, Sozialdemokratische Partei Deutschlands, Logo um 2000.svg.

Jeśli szablon jest prawidłowy, jest wielka okazja do stworzenia masy dobrych logo. Yarl read.me 16:32, 19 lip 2007 (CEST)

A czy przypadkiem nie ma tutaj nic do gadania prawo o znakach towarowych (Ustawa o własności przemysłowej), Bo jakby nie patrzeć mogą to być zarejestrowane znaki towarowe, ale że dość dawno temu uczyłem się o tym, więc nie jestem pewien i się pytam. --Harkonnen2 18:40, 19 lip 2007 (CEST)
W każdym z tych logo jest dodatkowo szablon {{Trademarked}}, więc chyba jedno drugiego nie wyklucza. Yarl read.me 14:48, 21 lip 2007 (CEST)

problem z deseniem[edytuj kod]

mam problem z Image:Zblocze.svg, po wgraniu nie widać zupełnie deseni, korzystam z inkscape, pomocy :) Farmer Jan 20:09, 1 wrz 2007 (CEST)

SVG, napisy i czcionki[edytuj kod]

Jakich czcionek używać przy tworzeniu SVG ?
Czy jest gdzieś lista czcionek zainstalowanych na serwerach wiki ? I które z nich mają polskie znaki (bo np. użycie Verdany przesuwało pliterki) ? Jacek_FH 03:52, 6 wrz 2007 (CEST)

Ogólnie jest to ciężka walka ;) Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, albo może komuś się przyda, to większość opensourcowych czcionek z linuxa powinna działać ok. Niestety Verdana i Arial to MS więc będą problemy. Spis działających czcionek/fontów jest na SVG Fonts. Ja używam "DejaVu Sans". "Bitstream Vera" wygląda też bardzo sympatycznie. Można również użyć ogólnie "sans" albo "serif" (czyli odpowiednio, bezszeryfowe i szeryfowe), wtedy do wyświetlenia zostanie użyta domyślna systemowa czcionka typu "sans" lub "serif" (to jest bezpieczne rozwiązanie, ale nie zapobiegnie "rozjeżdżaniu").
Można również zamienić tekst na ścieżkę. To daje 100% pewność ładnego i równego wyglądu, ale nie da sie potem łatwo edytować tekstu (bo to już nie jest tekst tylko obiekty).
Yunnan (dyskusja) 16:06, 25 mar 2011 (CET)

napisy "po okręgu"[edytuj kod]

W jaki sposób uzyskać (w łatwy sposób) napis taki jak "honorowy dawca krwi" i "pck" w ?
Farmer Jan 15:39, 7 paź 2007 (CEST)

Małe pytanko o odznaki wojskowe[edytuj kod]

Czy odznaki wojskowe lub pamiątkowe wojskowe też nadają się do projektu wektoryzacji?--Prymonek 19:16, 7 paź 2007 (CEST)

Herb: Gmina Przewóz[edytuj kod]

POL Przewóz COA.png

Hello, this CoA is quality-wise not bad, but it is small. Could someone please make a good SVG version? --32X (dyskusja) 02:26, 14 sty 2008 (CET)

dwie grafiki[edytuj kod]

... są potrzebne do zastąpienia grafiki ascii z: LZP#Przykładowy krok kompresji - przypadek znalezienie prefiksu oraz LZP#Przykładowy krok kompresji - niepowodzenie ~malarz pl PISZ 23:28, 4 cze 2009 (CEST)

Zrobione Harry-C (dyskusja) 13:14, 12 cze 2009 (CEST)

Rozciągnięty herb ...[edytuj kod]

Witam. Wektoryzowałem ostatnio herb Gminy Aleksandrów Kujawski. Wszystko ładnie się wgrało do Commons, tylko w artykule jest ten herb rozciągnięty w pionie, i wygląda nie naturalnie. Dlaczego się tak stało ? Mam opracowanych kilka herbów, ale ich na razie nie podmieniam, jeżeli mają tak wyglądać.

Harry-C (dyskusja) 17:18, 11 cze 2009 (CEST)

Ponieważ poprzednio załadowałeś plik o innych proporcjach i mechanizmy wiki mają z tym problemy, trzeba trochę odczekać. Już jest poprawnie. Poznaniak odpowiedz 17:55, 11 cze 2009 (CEST)

Inkscape w praktyce[edytuj kod]

Na Wikibooks tworzy się podręcznik b:Inkscape w praktyce. Gdyby go skończyć, może więcej osób wciągnęłoby się w tworzenie grafik wektorowych. Z wakacyjnym pozdrowieniem dla stachanowców :) Przykuta (dyskusja) 11:48, 6 sie 2009 (CEST)

Wektoryzacja czy zamiana?[edytuj kod]

Zastanawiam się, czy jest sens wektoryzować niektóre ilustracje, takie jak na przykład

Na commons są już wektorowe ilustracje dotyczące tych zagadnień i nie widzę potrzeby zawalania serwerów dodatkowymi plikami, wystarczyłoby może po prostu podmienić na już istniejące ilustracje. Czy źle myślę? --Harkonnen2 (dyskusja) 20:54, 29 paź 2009 (CET)