Dyskusja wikiprojektu:Wrestling

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zapytanie[edytuj kod]

Zapytałem na enwiki co sądzą o propozycjach encyklopedyczności. !KrzysiekBu! (dyskusja) 20:04, 1 maj 2016 (CEST)

Gale RR[edytuj kod]

Mam pytanie o gale Royal Rumble - wyniki gal RR dodajemy pod główne hasło Royal Rumble czy pod osobne hasła np. Royal Rumble (2007) itd. ? Morcius (dyskusja) 19:21, 9 cze 2017 (CEST)

 • Właściwie to zależy od ciebie. Jeżeli chcesz napisać wyniki dla jednej gali, to wydaje mi się, że najlepiej będzie utworzyć osobny artykuł dla niej i przy okazji napisać o gali coś więcej. Na chwilę obecną zajmuję się cyklami gal TNA. Jako, że w najbliższej przyszłości nie zamierzam rozbudowywać artykułów o poszczególnych galach, tworzę artykuły zbiorowe, takie jak np. TNA Victory Road. Jednak tworząc podobny rozdział w głównym haśle wypadałoby wypisać wyniki wszystkich gal, ewentualnie podlinkować te, które już swój artykuł mają. - TheGLUTH (dyskusja) 20:22, 9 cze 2017 (CEST)
 • Ja po krótkim zastanowieniu mam poniekąd plan. Jak wiadomo, docelowo chcemy mieć po osobnym artykule na każdą z gal (czyli np. „Backlash (2006)”), ale obecnie nie jest to aż tak potrzebne i robimy to co obecnie przykładowo z cyklem WWE Armageddon. Co do Royal Rumble, to chyba lepiej byłoby kontynuować osobne artykuły (są od 1988 do 1992 jak pamiętam), bo będzie za dużo treści w artykule „Royal Rumble”. A reszta cyklów gal... można kontynuować jak w przypadku Armageddon, czyli wyniki w jednym artykule, a kieeedyś tam się utworzy osobne. WrestleManię kontynuuję w brudnopisie (do końca czerwca mam WikiWakacje), Fastlane i Elimination Chamber jest zrobione, więc po Royal Rumble można Payback lub Extreme Rules. --Wybielacz (dyskusja) 20:40, 9 cze 2017 (CEST)
 • Wyniki podawane w głównym haśle mogłyby być rozwiązaniem tymczasowym, zanim utworzone zostanie osobne hasło dla każdej z gal (będzie je potem łatwo przekopiować). Docelowo w głównym artykule powinny zostać tylko zestawienie wyników i statystyki. --Czarnybog (dyskusja) 10:12, 10 cze 2017 (CEST)
 • Mhmm, to może gale z tej Big Four (RR, WM, SummerSlam i Survivor Series) robić osobno - bo faktycznie treści będzie za dużo, a np. gale pomniejsze do 2016-17 i cykle zakończone (No Way Out, No Mercy, In Your House itd.) robić na jednej stronie. Celowo tam dałem do 2016-17, bo może ktoś te najnowsze gale robić na osobnych stronach. Poza tym odciążyło by to trochę całe długie cykle jak No Way Out. A co do rozwiązania, które zaproponował Czarnybog o osobnych hasłach dla konkretnych gal, to uważam że w sumie jest to niepotrzebne bo wyniki to wyniki, no ale jeśli ktoś chce się wysilać to proszę bardzo :) A gale takie jak Invasion z 2001 r. to faktycznie musi mieć osobną stronę bo jest to jedna gala Morcius (dyskusja) 19:25, 10 cze 2017 (CEST)
  • Więc ostatecznie jeżeli chcecie robić osobne artykuły o konkretnych galach to w porządku - odwalacie tutaj mega robotę bo wrestling w polskiej Wikipedii leżał na łopatkach w ostatnim czasie :) Morcius (dyskusja) 19:14, 11 cze 2017 (CEST)

Kolor nagłówków infoboxów[edytuj kod]

Hej, witajcie. Wołam @TheGLUTH, @Nowy15, @Czarnybog i @Morcius. Sprawa wygląda tak, że wikipedysta Eurohunter zdecydował się zmieniać skalę szarości i wysokości nagłówków we wszystkich infoboxach na Wikipedii, w tym ostatnio "Wrestler infobox". Z dotychczasowego ciemniejszego odcieniu szarości zmienił na jasny odcień szarości, który według mnie za bardzo zlewa się z innymi informacjami. Twierdzi, że jest to "standaryzacja infoboxów", ale robi to sam, nie zgłosił tego do kawiarenki i jak patrzyłem na jego stronę dyskusji, to nie tylko ja mam z tym malutki problem. Twierdzi, że nie zmienia infoboxów, które mają inne kolory. Podążając tą myślą zmieniłem kolory na takie, jakie są w Piłkarz infobox, czyli odcień niebieskiego. Obecnie wygląda to tak.
Jeżeli możecie, to dajcie poniżej swoją opinię, czy lepszy jest ten jasny szary, czy odcień niebieskiego. Według mnie kolor niebieski lepiej się kontrastuje i oddziela informacje. --Wybielacz (dyskusja) 16:29, 25 cze 2017 (CEST)

 • Ten odcień niebieskiego jest bardzo dobry, podoba mi się. Nie wiem po co były te zmiany, skoro widać wyraźnie, że jasny szary nie jest odpowiednim kolorem. Nowy15 (dyskusja) 16:42, 25 cze 2017 (CEST)
 • Również mam podobne zdanie co @Nowy15 - niebieski lepiej oddaje infobox, wyróżnia informacje i w ogóle lepiej wygląda niż szary w odcieniu takim czy innym. Morcius (dyskusja) 16:59, 25 cze 2017 (CEST)
 • Nie rozumiem powodów zmian Eurohuntera, ale są to zmiany na gorsze, jakby ich nie tłumaczyć. Nowa niebieskawa kolorystyka jest zmianą na lepsze względem dotychczasowej kolorystyki. --Czarnybog (dyskusja) 17:44, 25 cze 2017 (CEST)
 • Mnie również bardziej podoba się ten niebieski, wygląda o wiele lepiej niż oba odcienie szarego. - TheGLUTH (dyskusja) 17:47, 25 cze 2017 (CEST)

Wielkie dzięki za informacje, tak zostawimy, odpisałem już Eurohunterowi. Pytanie drugie, aplikujemy taki kolor niebieskiego również w innych infoboxach o wrestlingu? --Wybielacz (dyskusja) 19:59, 25 cze 2017 (CEST)

Nieprawda. Ujednoliciłem wyłącznie szare odcienie infoboksów na domyślny, standardowy szary kolor infoboksu (stosowany też w tabelach). Wprowadzanie teraz zupełnie innego koloru to wyjątkowo złe rozwiązanie, które można by nawet uznać za brak dobrej woli. Eurohunter (dyskusja) 20:08, 25 cze 2017 (CEST)
 • Jestem za wprowadzeniem niebieskiego we wszystkich naszych infoboksach, a już tym bardziej, że w opracowanych standardach infoboksu istnieje wpis o dowolności koloru nagłówka. - TheGLUTH (dyskusja) 22:02, 25 cze 2017 (CEST)

Zrobione. We wszystkich pięciu infoboksach zmieniłem kolory na niebieskie, wygląda to przejrzyściej niż jakkolwiek wcześniej, do tego jak mówi TheGLUTH jest możliwość dowolności w wyborze koloru. Dziękuję wszystkim za opinię. --Wybielacz (dyskusja) 22:31, 25 cze 2017 (CEST)

N Niezałatwione Powodem zmiany odcienia szarego koloru było ujednolicenie infoboksów. To tylko część wszystkich infoboksów. Nie ma powodów, aby zmieniać kolor na niebieski. Patrz mój komentarz wyżej. Eurohunter (dyskusja) 15:08, 26 cze 2017 (CEST)
Nie ma też powodów, dla których nie moglibyśmy sobie zmienić kolorów na te, które wyglądają lepiej zdaniem wszystkich członków Wikiprojektu. Wszystko jest zgodne z ustalonymi w głosowaniu standardami, podobnie jak kolorowe infoboksy piłkarzy, aktorów, kolarzy itd. Fajnie, że chce ci się to wszystko "ujednolicać", szkoda tylko, że na siłę. Żyj i daj żyć. - TheGLUTH (dyskusja) 16:01, 26 cze 2017 (CEST)
Ależ jest załatwione. 100% głosów członków Wikiprojektu zadecydowało nad zmianą na kolor niebieski, kolor mogliśmy zmienić bezproblemowo. Wciąż nie załatwiłeś sprawy innych kolorowych lub innych ciemno-szarych infoboxów, wciąż nie zgłosiłeś pomysłu do kawiarenki/głosowania i działasz przy tym samotnie. Nie masz uregulowanych powodów zmian kolorów na brzydki jasno-szary, działając przy tym samotnie i uprzednie nie informując o tym reszty społeczności. Niebieski jest akceptowalny, przegłosowaliśmy ten kolor, więc pozostajemy przy tym. --Wybielacz (dyskusja) 18:33, 26 cze 2017 (CEST)
Eurohunter, zapewniam Cię o swojej dobrej woli. Zgadzam się, że ujednolicanie to dobra rzecz. Ale za jeszcze ważniejszą uważam czytelność i przejrzystość. Jeśli Wikipedia ma być przystępna i czytelna nie powinna używać kolorystyki, która sprawia, że nagłówki i podtytuły zlewają się z całą resztą. Co z tego, że coś jest ujednolicone, skoro gorzej się czyta? Jak już to proponowałbym raczej najpierw zmianę domyślnej kolorystyki - na przykład na wzór wrestlingowych infoboxów - a potem ujednolicenie infoboxów tak jak chciałeś to zrobić. --Czarnybog (dyskusja) 21:42, 26 cze 2017 (CEST)

Pedigree (wrestling)[edytuj kod]

Hasło Pedigree (wrestling) zostało wstawione do Poczekalni. Myślę, że nie jest to materiał na samodzielne hasło, nie wiem też czy warto go skopiować do hasła o Triple H’u. Co o tym myślicie @Wybielacz@TheGLUTH? Nowy15 (dyskusja) 12:29, 27 sie 2017 (CEST)

Według mnie jest to hasło zupełnie niepotrzebne, nie powinno go być nawet w artykule o Hunterze. Pedigree to po prostu zmodyfikowany facebuster, co najwyżej można by było go opisać w jakiejś liście rzutów we wrestlingu. Podobnie do usunięcia nadają się artykuły Storyline, Kayfabe i Shoot. - TheGLUTH (dyskusja) 13:08, 27 sie 2017 (CEST)
Zgadzam się w stu procentach, jeżeli wyłapie się więcej takich artykułów to trzeba będzie usunąć, tak samo w wypadku tych wymienionych przez TheGLUTH'a. --Wybielacz (dyskusja) 13:41, 27 sie 2017 (CEST)

Bayley (wrestlerka)[edytuj kod]

W propozycjach Czy Wiesza znajduje się hasło Bayley (wrestlerka). Może członkowie projektu zechcieliby je sprawdzić? :) Szoltys [Re: ] 09:13, 30 sie 2017 (CEST)

Podział gotowych artykułów[edytuj kod]

Hejka! Proponuję (i jestem gotów zrobić, tak jak przygotowałem tutaj) podział gotowych artykułów. Robi się już malutki bałagan w jednym artykule, zatem myślę nad podzieleniem tego na:

 • Gotowe artykuły (zawodnicy): wrestlerzy, wrestlerki i inni (np. Renee Young, czy w przyszłości komentatorzy, sędziowie i tak dalej. Proponuję dodać tutaj jeszcze tag-teamy i stajnie, dopóki mało ich zrobiliśmy;
 • Gotowe artykuły (gale): gale WWE Network, gale pay-per-view, wedle podziału na federacje i roczniki (obecnie chyba tylko WWE i Impact Wrestling, ale może w przyszłości naskrobiemy o NJPW i RoH);
 • Gotowe artykuły (tytuły mistrzowskie): ich też jest już trochę, również podział na federacje (tytuły i ewentualnie listy posiadaczy);
 • Gotowe artykuły (inne): wszystko, co nie pasuje wyżej. Czyli typy walk, gry video, listy, tygodniówki, drafty w WWE i wiele więcej;

Co o tym sądzicie @TheGLUTH, @Nowy15 i @Czarnybog? --Wybielacz (dyskusja) 12:09, 22 lis 2017 (CET)

 • Myślę, że to dobry pomysł. Trzeba też uaktualnić te zestawienia, bo przyznam się, że niektórych nowoutworzonych przeze mnie haseł nie dodałem do listy, ale wkrótce to zrobię. Nowy15 (dyskusja) 17:30, 22 lis 2017 (CET)
  Wydaje mi się, że tych artykułów jeszcze nie ma aż tyle żeby to było konieczne. Takie jest moje zdanie, ale jeśli większości się spodoba to nie będę miał problemu z przyzwyczajeniem się. Czarnybog (dyskusja) 19:35, 22 lis 2017 (CET)
  Ja jestem podobnego zdania co Czarnybóg. Nie sądzę, aby było to jakoś bardzo potrzebne, ale z drugiej strony nie robi mi to żadnej różnicy. Jeżeli wam bardziej odpowiada układ z propozycji to ja się dostosuję. - TheGLUTH (dyskusja) 23:13, 22 lis 2017 (CET)

Zrobię w takim razie podział z "Wrestlerzy/Wrestlerki" na "Wrestlerzy" i "Wrestlerki" i wszystko jeszcze potrzymam w jednym artykule. --Wybielacz (dyskusja) 23:49, 22 lis 2017 (CET)