Eckhart – mysz o wielkim sercu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eckhart - mysz o wielkim sercu
Eckhart
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Kanada
Liczba odcinków 26
Liczba serii 1
Lista odcinków
Produkcja
Produkcja Jon Stroll, Phil MacLellan, Bradley Fremlin
Reżyseria John Laurence Collins
Scenariusz Edward Kay, John Davie
Zdjęcia John Handler
Czas trwania odcinka 21 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna TVP1
TV Puls
Lata emisji 2002-2003 (TV Puls - 2004)

Eckhart – mysz o wielkim sercu (ang. Eckhart, 2000-2002) – kanadyjski serial animowany, emitowany dawniej w Wieczorynce w TVP1 i TV Puls. Jest to pierwszy serial wyprodukowany na przełomie XX i XXI wieku. Serial ten liczy 26 odcinków.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: Hagi Film i Video Wrocław
Reżyseria: Igor Kujawski
Dialogi: Piotr Skotnicki
Realizacja: Jacek Kaźmierczak i Piotr Madejek
Udział wzięli:

i inni

Postacie[edytuj | edytuj kod]

 • Eckhart Polny (kan. wersja : Eckhart) - Mała mysz, główny bohater serialu. Nosi niebieski sweter i czerwony koszulę. Jest miły i często lubi pomagać a także krzyżować plany Bosmana - samozwańczego władcy, dyktatora Świątecznej Zatoki.
 • Magda Polna (kan. wersja : Mavis) - Mała mysz, młodsza siostra Eckharta. Ma talent w rysowaniu.
 • Tomasz Polny (kan. wersja : Tomis) - Stara mysz, dziadek Eckharta i Magdy, ojciec Klary. Nie ma ogona, a jednocześnie nie jest wyjaśnione w jakich okolicznościach go stracił. Zawsze służy Eckhartowi radą lub pomocą.
 • Klara Polna (kan. wersja : Clara) - Mysz, mama Eckharta i Magdy, córka Tomasza. Kochająca mama, która zawsze chroni i pilnuje swoich dzieci. Jej mąż, Juliusz przed laty wyjechał w daleką podróż mimo ,że nie jest wyjaśnione w jakim celu. Częściej inni zwracają się do niej "Pani Polna".
 • Juliusz Polny - Mysz, ojciec Eckharta i Magdy. Nigdy nie pojawił się w serialu. Przed laty jak twierdzi Klara wyjechał w podróż jednak powody jego wyjazdu nie są wyjaśnione. Kiedyś mama Eckharta by się dowiedzieć gdzie Juliusz, przebywa i kiedy wróci do rodziny poszła w odwiedziny do wróżki Heli, jednak nic się nie dowiedziała, ponieważ kryształowa kula wróżki została skradziona. Mimo, że się potem odnalazła to Klara nigdy nie zadała Heli pytania ponownie. Istnieje podejrzenie, że Juliusz zostawił rodzinę lub nie żyje.
 • Gabrysia (kan. wersja : Bridgid) - Mała mysz, najlepsza przyjaciółka Eckharta. Jest bystra, odważna, zwinna i zawsze pełna energii. Jej talentem jest gra na skrzypcach.
 • Szymek (kan. wersja : Sweeney) - Mała mysz, młodszy brat Gabrysi. Jego najlepszą przyjaciółką jest Magda. Stracił swoją stopę w łapce na myszy.
 • Hela (kan. wersja : Madame Thel) - stara mysz, wróżka. Wygląda strasznie ale w rzeczywistości jest bardzo sympatyczna. Mieszkańcom Świątecznej Zatoki często wróży ze swojej kryształowej kuli. Ona jedyna obok Eckharta wiedziała jak naprawdę na imię ma Bosman.
 • Jędrzej Bąk (Bosman) - Negatywna postać serialu. Samozwańczy dyktator Świątecznej Zatoki. Jest największą i najgrubszą myszą w Świątecznej Zatoce. Ma dwóch służących - Edka i Małego. Chce sprawić by życie rodziny Polnych, jak i innych biednych myszy było trudniejsze. Wszystkich namawia do złego ale zawsze przegrywa. Ma siostrę, która ma syna o imieniu Leszek. Gdy ten przyjechał do zatoki próbował bezskutecznie mianować go swoim następcą. Jego nazwa nie nawiązuje do tematyki marynarskiej, pochodzi od tłumaczenia tej postaci z oryginału (Boss mouse - boss myszy). W polskiej wersji dla wygody zmieniono jego przezwisko, żeby nie mówić długiego, dosłownego tłumaczenia.
 • Edek (kan. wersja : Ned) - ślamazarna mysz, służący Bosmana. Jest niezdarny i niezbyt inteligentny, choć zgrywa cwaniaka.
 • Mały (kan. wersja : Shorty) - ślamazarna mysz, służący Bosmana. Jest wprost niewyobrażalnie niezdarny, ale w gruncie rzeczy poczciwy.
 • Kaleb (kan. wersja : Caleb )- stara mysz, marynarz. Dawny przyjaciel Tomasza. Jak sam twierdzi znajomość z przyjacielem wiele lat temu zakończyła kłótnia, jednak dzięki Eckhartowi starzy przyjaciele pogodzili się. Jego pasją jest żegluga morska.
 • Leszek - mała mysz, przyjaciel Eckharta, Gabrysi, Szymka i Magdy, siostrzeniec Bosmana. Pochodzi z miasta gdzie mieszka z rodzicami. Gdy przybył do Świątecznej zatoki Bosman chciał wyszkolić go na swojego następcę, ale razem z przyjaciółmi nie dopuścił do tego. W innym odcinku Leszek pojawia się znowu i tym razem zaprasza Eckharta do swojego domu w mieście. W swoim domu, jego ojciec posiada swój gabinet, do którego Leszek nie może wchodzić, jednak często to robi.
 • Luiza - mysz, mama Leszka. Jest siostrą Bosmana. Wraz z rodzina mieszka w mieście.
 • Ojciec Leszka - mysz, tata Leszka. Wraz z rodzina mieszka w mieście. Jego najcenniejszą rzeczą jest złoty ząb należący do jego ojca.
 • Romuald III (kan. wersja sir Rosvald) - stary skunks, znajomy Eckharta, mówi o sobie, że jest gentlemanem, typ eleganckiego, trochę przedwojennego angielskiego lorda.
 • Sroka - sroka, przyjaciółka Eckharta. Lubi zbierać wszystko co błyszczące, jest strasznie pazerna na błyskotki , ale zawsze pomaga Eckhartowi, jak ją poprosi, oczywiście za zapłatą.
 • Mingo - jest myszą, lotnikiem i podróżnikiem, trochę zapatrzony w siebie, opowiada niestworzone historie, które rzekomo mu się przydarzyły. Występuje tylko w dwóch odcinkach.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
01 Klucz The Key
02 O dużym znaczeniu małych rzeczy Small Things Make A Difference
03 Bal przebierańców Mouse Mask
04 Smak wiosny How Sweet It Is
05 Rozbitek Came A Stranger
06 Ukryty skarb Hidden Treasure
07 Pozory mylą Nose of the Beholder
08 Wiara czyni cuda A Leap Of Faith
09 Odwaga Eckhart The Brave
10 Wielki bieg The Big Race
11 Na ratunek Bosmanowi Saving Boss Mouse
12 Próżne gadanie Hot Air
13 Opowieść o smoku A Dragon Tail
14 Zakupy na raty Buy now, Pay later
15 Godny potomek Chip off the old Block
16 Mali podróżnicy Boxcar Buddies
17 Mysia majówka Mouse May Fair
18 Molly Mgiełka Molly the Mist
19 Mała mysz w wielkim mieście Little Mouse Big City
20 Prezent dla mamy A Special Gift
21 Opowieść o lisicy Foxy Tail
22 Wolność dla wszystkich Freedom for All
23 Regaty The Regatta
24 Sok szczęścia Happy Juice
25 O zaletach długiego ogona Blessings in Burdens
26 Szkoła latania Flight School

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]