Galactik Football

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Galactik Football
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Francja
Oryginalny język angielski
Główne role Anne Byrne
Malcolm Douglas
Michael FitzGerald
Roger Gregg
Lara Lenehan
Dermot Magennis
Dermot Magennis
Doireann Ní Chorragáin
Caitríona Ní Mhurchú
Gavin O’Connor
Marinette Pichon
Mario Rosenstock
Anthony Royer
Jonathan Ryan
Susan Slott
Liczba odcinków 78
Liczba serii 3
Produkcja
Czas trwania odcinka 24 minuty
Pierwsza emisja
Data premiery 27 maja 2006
Polska 3 czerwca 2006
Stacja telewizyjna Jetix/Disney XD
Lata emisji 2006-2011
Polska 2006-2009 Jetix
2011-2013 Disney XD

Galactik Football (2006 – 2011) – francuski serial animowany zrealizowany w technologii dwu- i trójwymiarowej. Emitowany był w Polsce od 3 czerwca 2006 roku do 18 września 2009 roku w telewizji Jetix. Ponowna emisja serialu w Polsce trwała od 11 kwietnia 2011 roku do 3 marca 2013 roku w telewizji Disney XD[1][2][3]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o przygodach drużyny Snow Kids'ów – młodych piłkarzy pochodzących ze zlodowaconej planety Akillian. W Galaktyce Zaelion, w której mieszkają, co cztery lata odbywa się Turniej Galaktycznej Piłki Nożnej – Puchar Galactik Football. Biorą w nim udział reprezentanci z całej galaktyki. Nie jest to jednak zwykły turniej piłkarski. Każda planeta Galaktyki posiada pokłady magicznej energii – fluxa. Fluxy można używać tylko i wyłącznie podczas Pucharu, nad czym czuwa Stowarzyszenie Fluxa.

Zlodowacenie Akillian[edytuj | edytuj kod]

Piętnaście lat przed wydarzeniami 1 serii serialu na planecie Akillian odbywają się eliminacje do 1/8 finału Pucharu Galactik Football. Drużyna Akillian, dysponująca fluxem – Oddechem, aby awansować musi pokonać drużynę Shadowsów, wykorzystującą flux – Smog. W tym samym czasie na zlecenie generała Technoidu – Blaylock'a, profesor Labnorr i I'Son opracowują Metafluxa – syntetycznego fluxa, niewykrywalnego dla Stowarzyszenia Fluxa, który miał być osobistym fluxem drużyny robotów Technoidu. Gdy odkrywają, że generał chce rozpętać wojnę w Galaktyce, postanawiają odebrać mu Metafluxa. Profesor I'Son wraz z ciężarną żoną ucieka, jednak w pościg za nimi ruszają statki Technoidu. Zmuszają one profesora do awaryjnego lądowania na dachu budynku w pobliżu Stadionu na Akillianie. Żona I'Sona ratuje się w kapsule, on natomiast zostaje zaatakowany przez Technoid. Metaflux wyślizguje mu się z ręki i spada z budynku, powodując ogromny wybuch. Potężna fala ochładza planetę, powodując epokę lodowcową, a Oddech znika. W trakcie meczu, gdy kapitan gospodarzy – Aarch wykonuje rzut wolny piłka w locie zamarza. Na wypełnionym kibicami Stadionie czuć ogromny wstrząs, po chwili cały stadion zostaje przykryty ogromną lawiną śniegu. Większość obecnych na Stadionie ginie, brat Aarcha – Norata ma zmiażdżoną nogę, a sam Aarch opuszcza rodzimą planetę. Mecz zostaje przerwany wynikiem 1:1, a drużyna Akillian rozpada się z powodu braku Fluxa[4].

I seria[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Galactik Football (1 seria).

Akcja tej serii skupia się na planecie Akillian, zlodowaconej przez wybuch 15 lat wcześniej. Powraca na nią Aarch, były zawodnik tej drużyny, który opuścił planetę po zlodowaceniu. Zakłada on drużynę piłkarską – Snow Kids. Drużyna, pokonując wielu rywali przechodzi do dalszych etapów Pucharu Galactik Football. Ostatecznie Snow Kidsi wygrywają finał i zostają mistrzami Galaktyki, jako pierwsza drużyna z Akilliana. Jednocześnie obok głównego wątku rozgrywek Pucharu, toczy się również wątek tajemniczej substancji – fluxa i powiązanego z nią Metafluxa, który miał bezpośredni związek z katastrofą na Akillianie, a także ponownym pojawieniu się Oddechu w zawodnikach Snow Kids[5][6].

II seria[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Galactik Football (2 seria).

Cztery lata po wygranej Snow Kids, obrońcy tytułu walczą o ponowne zdobycie Pucharu Galactik Football. Drużynę Snow Kidsów nęka wiele problemów: z powodu użycia fluxa poza Pucharem, Rocket zostaje zawieszony, a Ahito zapada na dziwną chorobę, uniemożliwiającą mu dalszą grę. Sinedd zaprowadza Rocketa do podziemi Stadionu, gdzie odbywa się nielegalna gra – Netherball, w której rywalizują ze sobą zawodnicy najlepszych drużyn Galactik Football. Zawodnicy nie wiedzą, że w czasie ich pojedynków pobierane są od nich ich fluxy, wykorzystane później przez Blaylocka w celu zniszczenia Stadionu Genesis. Z powodu nieobecności Rocketa i Ahito, do drużyny zostaje przyjętych dwójka młodych graczy: Mark, kolega D'Jok'a i Micro-Ice'a, który gra na pozycji pomocnika oraz Yuki, kuzynka Ahito i Thrana, która gra na pozycji bramkarza. Ostatecznie drużynie z Akilliana udaje się po raz drugi z rzędu zdobyć Puchar Galactik Football[7][8].

III seria[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Galactik Football (3 seria).

Rok po zakończeniu poprzedniego Pucharu na Genesis mają miejsce dziwne wybuchy. Ponadto Stadion nadal nie został naprawiony po eksplozji zbiorników z fluxem nieopodal Stadionu, która zakłóciła poprzedni finał Pucharu. Tajemniczy Lord Phoenix z planety Paradisia uważa, że Liga nie zdąży z przygotowaniem Genesis i proponuje zorganizowanie zastępczego pucharu na swojej planecie. W Pucharze Paradisii biorą udział wszystkie najlepsze drużyny z Galaktyki, w tym również Snow Kidsi. W Pucharze dopuszcza się tworzenie drużyn składających się z zawodników o różnych fluxach. Stowarzyszenie Fluxa jest zaniepokojone tym faktem, jednak dopuszcza taką możliwość. Drużynę Snow Kids opuszczają: Mei, która w trakcie meczu towarzyskiego z Shadowsami odkrywa w sobie Smog, zakochuje się w Sineddzie i przechodzi do jego drużyny, Yuki, która z racji powrotu Ahito przechodzi do drużyny Elektras i D'Jok, który załamany odejściem Mei przyjmuje propozycję Phoenixa zostania kapitanem drużyny gospodarzy turnieju – Drużyny Paradisii. Do Snow Kidsów dołącza natomiast Lun Zia z drużyny Wambas oraz Artegor Nexus, który zasila skład trenerski dwukrotnych mistrzów. Ostatecznie Snow Kidsi opadają z turnieju w półfinale po porażce z drużyną D'Joka. W trakcie finału dochodzi do eksplozji tzw. Multi-fluxa, która niszczy planetę. Wszystkim udaje się bezpiecznie opuścić Paradisię. Po kilku miesiącach Liga, szantażowana przez Harrisa przyspiesza organizację Pucharu Galactik Football. Do drużyny z Akilliana powraca Mei, a po pewnym czasie również D'Jok. Na finał do Snow Kids wrócił Sinedd, który strzelił bramkę na wagę zwycięstwa i zdobycia trzeciego z rzędu Pucharu. Po zakończonym Pucharze w trakcie treningu Mistrzów z członkami Club Galactik, nagle znikają wszystkie dzieci z Club Galactik oraz Mei i Micro-Ice.

Flux[edytuj | edytuj kod]

Flux to pokłady magicznej, potężnej energii charakterystycznej dla planety lub drużyny, która jest w każdym mieszkańcu danej planety. Energia jest na tyle niebezpieczna, iż musi podlegać stałej kontroli Stowarzyszenia Fluxa, które zezwala na jej nieograniczone użycie wyłącznie w meczach Pucharu Galactik Football. Każdy flux ma unikatowe i wyjątkowe cechy, a także różną barwę i poziom siły[9].

 • Oddech Akillian – błękitny flux drużyny Snow Kids, Akillian oraz Red Tigers, znajdujący się na planecie Akillian. Zniknął w trakcie Wielkiego Zlodowacenia Akillian, piętnaście lat przed wydarzeniami I serii przez wybuch metafluxa. Pojawił się ponownie w zawodnikach Snow Kids. Zniknął także z Akilliana w czasie wybuchu Multi-fluxa w czasie Finału Pucharu w III serii. Poprawia ogólną motorykę ciała, może służyć jako tarcza, a także umożliwia latanie. Jako jedyny z fluxów posiada możliwość przekazywania go między zawodnikami[9].
 • Smog– czarny flux drużyny Shadowsów z Archipelagu Shadow. W II serii zniknął na pewien czas przez eksplozję pocisku z fluxami pobranymi ze Sfery. Polepsza kondycję, służy jako zasłona, umożliwia teleportację na małe odległości pozostawiając cieniste smugi[9].
 • Szarża – jasnoniebieski flux drużyny Lightnngsów. Umożliwia zawodnikowi bieg z prędkością światła oraz teleportację na małe odległości (jednak tutaj różni się ona od tej w przypadku użyciu smogu – wygląda to jakby ciało rozpadało się na wiele małych elementów i scalało w innym miejscu)[9].
 • Metaliczny krzyk – żółty flux, znajdujący się na planecie Unadar, którego używają zawodnicy drużyny Rykers. Daje zawodnikowi ogromną siłę, wywołuje potężną falę uderzeniową z wyładowaniami elektrycznymi[9].
 • Ryk –ciemnopomarańczowy flux z planety Wamba, zwiększa siłę, szybkość i zwinność zawodników[9].
 • Fala mózgu – jasnozielony flux wydobywający się z oczu zawodników drużyny Cyclopsów, który wywołuje silny ból głowy u przeciwnika. Może być używany przez kilku zawodników naraz dla silniejszego efektu[9].
 • Żar Xenonu – uważany za najpotężniejszy w Galaktyce, zielony flux drużyny Xenons, poprawia siłę i szybkość, może zamrozić na pewien czas przeciwnika[9].
 • Fala Hectonii – flux drużyny Elektras, jest jasnoniebieski i wygląda jakby fala wodna[9].
 • Metaflux – sztuczny, syntetyczny flux, niewykrywalny dla Stowarzyszenia Fluxa. Został stworzony przez prof. Labnora(Clampa) i prof. I'sona(Sony Blackbones) w laboratoriach Technoidu. Początkowo miał służyć jako flux drużyny Technoid, jednak Blaylock chciał go użyć do wywołania wojny. Poprawia szybkość i wytrzymałość, może upodobnić się do dowolnego fluxa, szkodzi zdrowiu zawodników. Początkowo jego posiadaczami byli Snow Kidsi, którzy oddali go przed półfinałem I serii[9].
 • Multi-flux – połączenie fluxów wszystkich drużyn grających w Pucharze Paradisia w III serii. Wszczepienie go do jądra Paradisii spowodowało eksplozję na tej planecie i konieczność przerwania Pucharu i ewakuacji całej planety. Również jego eksplozja spowodowała wybuch na Akillianie i zniknięcie Oddechu. Posiadaczami tego fluxa była Drużyna Paradisia[9].
 • Anty-Multi-flux – stworzona przez Clampa substancja, mająca zneutraizować Multi-fluxa. Połączenie jej z Multi-fluxem spowodowało jego zniszczenie i odebranie fluxa Drużynie Paradisii[9].

Planety[edytuj | edytuj kod]

 • Akillian – planeta, z której pochodzą główni bohaterowie tego serialu – piłkarze drużyny Snow Kids i była drużyna Akkilian. Zlodowacona piętnaście lat przed wydarzeniami I serii przez wybuch Metafluxa[10].
 • Wamba – dziewicza planeta drużyny Wambas, na której panują tropikalne warunki – czysta i nieuprzemysłowiona. Jej mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą[10].
 • Unadar – mocno zanieczyszczona planeta Rykersów, którzy nie są jej rodowitymi mieszkańcami – zostali zmuszeni do przystosowania się do panujących tam warunków. Nieprzyjazna przede wszystkim z powodu problemów ze snem i mutacji[10].
 • Archipelag Shadow – uważane za najmroczniejsze miejsce w Galaktyce, gdzie swój stadion i dom ma drużyna Shadowsów. Przygnębienie udziela się wszystkim tam witającym. Zbudowana z czerwonych kryształów[10].
 • Xzion – planeta zamieszkana przez Lightningsów[10].
 • Gwiazdozbiór Xenon – planeta zamieszkana przez Xenonsów. Dwanaście lat przed wydarzeniami II serii nastąpiła tam nieznana katastrofa. Jest zielonego koloru[10].
 • Cyclop(ias) – planeta zamieszkana przez Cyclopsów[10].
 • Oeno – planeta, na której znajduje się siedziba Władz Ligi Galactik Football[10].
 • Kwatera Główna Stowarzyszenia Fluxa – planeta karłowata, która jest siedzibą członków Stowarzyszenia Fluxa[10].
 • Główna Baza Technoidu – planeta z laboratoriami Technoidu. Tam został uwięziony Clamp przez Blaylock'a[10].
 • Więzienie Technoidu – więzienie, w którym znajdują się wrogowie Technoidu[10].
 • Archipelag Shiloe(Cillo) – planeta karłowata będąca kryjówką Piratsów, która była już częściowo kontrolowana przez Technoid. Piratsi mają tam według Sonny’ego najlepszą kryjówkę jaką mogą mieć. Znajdują się tam skradzione statki Technoidu. Tam stadion Piratsów wylądował w postaci meteorytu[10].
 • Hectonia – rodzima planeta drużyny Elektras.
 • Stadion Genesis – planeta karłowata, w kształcie gwiazdy, w centrum której znajduje się ogromny stadion. Miejsce rozgrywania Fazy Pucharowej Pucharu Galactik Football[10].
 • Obia – księżyc, który jest miejscem zamieszkania rodziny Tii[10].
 • Ibo – księżyc, którego promieniowanie wywołuje Wambasowy flux – Ryk[10].
 • Paradisia – nowo odbudowana planeta, której gospodarzem jest Lord Phoenix. Miejsce rozgrywania Pucharu Paradisii. Zostaje zniszczona przez wybuch Multi-fluxa.
 • Ascalon – planeta, na której w trakcie Wojny Fluxów mieli zginąć rodzice Sinedda, a tak naprawdę zostali przeniesieni do Sektora 17.
 • Strefa 17 – najbardziej odległy sektor w Galaktyce Zaelion, który nie ma bezpośredniego połączenia z resztą Galaktyki. Zostali tam umieszczeni prawdziwi rodzice Sinedda.

Organizacje[edytuj | edytuj kod]

 • Technoid – najpotężniejsza firma w Galaktyce, produkująca różne maszyny i roboty, służące jako ułatwienie życia mieszkańców, a także w celach obronnych i strażniczych. Główny wróg Piratsów. Prezesem Technoidu jest Książę Madox[11].
 • Stowarzyszenie Fluxa – organizacja powołana w celu zachowania pokoju w Galaktyce po wojnie fluxów. Odpowiada za to, aby żaden flux nie był używany poza meczami Pucharu. Przewodniczącym Stowarzyszenia jest Brim Simbra, którego po jego śmierci na Paradisii zastępuje Brim Balarius. Członkowie Stowarzyszenia pochodzą ze wszystkich planet.
 • Liga Galactik Football – odpowiedzialna za organizację Pucharu Galactik Football. Jej prezesem jest Adin. Wszystkie drużyny biorące udział w Pucharze są w niej zrzeszone. W czasie ewakuacji na Paradisii zezwoliła wszystkim zawodnikom na używanie fluxów w celu pomocy przy ewakuacji.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie Jetix/Disney Character Voices International – Studio Eurocom/STUDIO M.R.SOUND
Reżyseria:

Dialogi:

Dźwięk i montaż:

Kierownictwo produkcji: Marzena Omen-Wiśniewska
Udział wzięli:

i inni

Lektorzy:

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Serial składa się z 78 odcinków. W Polsce I i II seria była emitowana na kanale Jetix, a od 11 kwietnia 2011 r. także na kanale Disney XD.

Emisja w Polsce (Jetix/Disney XD)

Sezon I (odc. 1-13) – 3 czerwca 2006

Sezon I (odc. 14-26) – 2 września 2006

Sezon II (odc. 27-39) – 31 maja 2008

Sezon II (odc. 40-52) – 6 września 2008

Sezon III (odc. 53-78) – 2 kwietnia 2012

Seria Ep # Premiera serii EUR Finał serii EUR Premiera serii POL Finał serii POL
1 26 3 czerwca 2006 1 sierpnia 2006 3 czerwca 2006 14 września 2006
2 26 5 kwietnia 2008 6 września 2008 31 maja 2008 18 października 2008
3 26 1 czerwca 2010 2 lutego 2011 2 kwietnia 2012 30 czerwca 2012

Seria 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Galactik Football (1 seria).
Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
1
The Comeback
Powrót
3 czerwca 2006
3 czerwca 2006
2
A New Hope
Nowa nadzieja
4 czerwca 2006
4 czerwca 2006
3
The Challenge
Wyzwanie
10 czerwca 2006
10 czerwca 2006
4
The Team
Drużyna
11 czerwca 2006
11 czerwca 2006
5
The Capitain
Kapitan
17 czerwca 2006
17 czerwca 2006
6
Second Wind
Drugi wiatr
18 czerwca 2006
18 czerwca 2006
7
Coach’s Pet
Ulubieniec trenera
24 czerwca 2006
24 czerwca 2006
8
The Storm
Śnieżna burza
25 czerwca 2006
25 czerwca 2006
9
Revenge Match
Mecz rewanżowy
1 lipca 2006
1 lipca 2006
10
The Pirates
Piratsi
2 lipca 2006
2 lipca 2006
11
The Professor
Profesor
8 lipca 2006
8 lipca 2006
12
The Escape
Ucieczka
9 lipca 2006
9 lipca 2006
13
The Striker
Napastnik
9 lipca 2006
15 lipca 2006
14
Black Hole
Czarna Dziura
16 lipca 2006
2 września 2006
15
Last Chance
Ostatnia szansa
17 lipca 2006
3 września 2006
16
Genesis Stadium
Stadion Genesis
24 lipca 2006
4 września 2006
17
Get Ready
Do dzieła
24 lipca 2006
5 września 2006
18
Under Pressure
Pod presją
25 lipca 2006
6 września 2006
19
The Star
Gwiazda
26 lipca 2006
7 września 2006
20
Metaflux
Metaflux
27 lipca 2006
8 września 2006
21
The Forfeit
Do ostatniej minuty
28 lipca 2006
9 września 2006
22
The Missing Link
Brakujące ogniwo
29 lipca 2006
10 września 2006
23
Blackmail
Szantaż
30 lipca 2006
11 września 2006
24
The Duel
Pojedynek
30 lipca 2006
12 września 2006
25
The Traitor
Zdrajca
31 lipca 2006
13 września 2006
26
The Cup
Puchar
1 sierpnia 2006
14 września 2006

Seria 2[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Galactik Football (2 seria).
Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
27
Return to Genesis
Powrót na stadion Genesis
5 kwietnia 2008
31 maja 2008
28
The Suspension
Zawieszenie
6 kwietnia 2008
1 czerwca 2008
29
A Team Reinvented
Reaktywacja drużyny
12 kwietnia 2008
7 czerwca 2008
30
The New Captain
Nowy kapitan
13 kwietnia 2008
8 czerwca 2008
31
The Homecoming
Powrót do domu
19 kwietnia 2008
14 czerwca 2008
32
Netherball Rules!
Netherball rządzi
20 kwietnia 2008
15 czerwca 2008
33
Doubts Within
Wątpliwości
26 kwietnia 2008
21 czerwca 2008
34
Rocket’s Descent
Upadek Rocketa
27 kwietnia 2008
22 czerwca 2008
35
The All-Stars
Mecz Gwiazd
3 maja 2008
28 czerwca 2008
36
Rocket vs. Sinedd
Rocket kontra Sinedd
4 maja 2008
29 czerwca 2008
37
The Champions Stumble
Mistrzowskie potknięcie
10 maja 2008
5 lipca 2008
38
Last Stand
Decydujące starcie
11 maja 2008
6 lipca 2008
39
Fluxless
Bez Fluxa
17 maja 2008
12 lipca 2008
40
New Order
Nowy porządek
26 lipca 2008
6 września 2008
41
Revelations
Rewelacje
27 lipca 2008
7 września 2008
42
New Rules
Nowe zasady
2 sierpnia 2008
13 września 2008
43
Open Doors
Otwarte drzwi
3 sierpnia 2008
14 września 2008
44
Warren Steps In
Wkracza Warren
9 sierpnia 2008
20 września 2008
45
The Technodroids V3s
Technodroidy V3
10 sierpnia 2008
21 września 2008
46
The Fallen Star
Upadła gwiazda
16 sierpnia 2008
27 września 2008
47
Coach Artegor
Trener Artegor
17 sierpnia 2008
28 września 2008
48
Rocket, The Midfielder
Rocket, pomocnik
23 sierpnia 2008
4 października 2008
49
Destiny
Przeznaczenie
24 sierpnia 2008
5 października 2008
50
Final Preparations
Ostateczne przygotowania
31 sierpnia 2008
11 października 2008
51
A Team Unravels
Finałowa taktyka
31 sierpnia 2008
12 października 2008
52
Bleylock’s Revenge
Zemsta Bleylocka
6 września 2008
18 października 2008

Seria 3[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
53 Stars in Danger
Gwiazdy w niebezpieczeństwie
Włochy 1 czerwca 2010 2 kwietnia 2012
54 The Break-Up
Rozstanie
Wielka Brytania 6 lipca 2010 3 kwietnia 2012
55 Welcome to Paradisia
Witamy na Paradisii
Wielka Brytania 7 lipca 2010 4 kwietnia 2012
56 A New Strategy
Nowa strategia
Wielka Brytania 8 lipca 2010 5 kwietnia 2012
57 Resonance
Rezonans
Francja 9 sierpnia 2010 6 kwietnia 2012
58 May the Show Begin
Widowisko pora zacząć
Francja 16 sierpnia 2010 9 kwietnia 2012
59 Fathers and Sons
Ojcowie i synowie
Francja 23 sierpnia 2010 10 kwietnia 2012
60 The Other Side of Paradisia
Druga strona Paradisii
Francja 30 sierpnia 2010 11 kwietnia 2012
61 The Secret of Deep Stadium
Tajemnica Morskiej Areny
Francja 6 września 2010 12 kwietnia 2012
62 Friends and Enemies
Przyjaciele i wrogowie
Francja 13 września 2010 13 kwietnia 2012
63 Battle for the Final
Bitwa o finał
Francja 20 września 2010 30 kwietnia 2012
64 Betrayal on the Field
Zdrada na boisku
Francja 27 września 2010 1 maja 2012
65 Endgame
Koniec gry
Francja 4 października 2010 2 maja 2012
66 A New Start
Nowy początek
Francja 11 października 2010 3 maja 2012
67 Crossed Fates
Piłkarskie losy
Francja 18 października 2010 4 maja 2012
68 The Secrets of the Breath
Tajniki oddechu
Francja 25 października 2010 21 maja 2012
69 Reconstituted Families
Odbudowane rodziny
Francja 1 listopada 2010 22 maja 2012
70 Sinedd's Shadow
Cień Sinedda
Francja 8 listopada 2010 23 maja 2012
71 The Ghost of Paradisia
Duch Paradisii
Francja 15 listopada 2010 24 maja 2012
72 Walk for a Pirate
Misja Pirata
Francja 15 stycznia 2011 25 maja 2012
73 Farewell, Paradisia!
Żegnaj, Paradisio!
Francja 16 stycznia 2011 28 maja 2012
74 All Together!
Wszyscy razem!
Francja 22 stycznia 2011 26 czerwca 2012
75 Lost Illusions
Stracona iluzja
Francja 23 stycznia 2011 27 czerwca 2012
76 The Second Chance
Druga szansa
Hiszpania 18 lutego 2011 28 czerwca 2012
77 On All Fronts
Na wszystkich frontach
Hiszpania 21 lutego 2011 29 czerwca 2012
78 The Stars of Akillian are Eternal
Gwiazdy Akillian są wieczne
Hiszpania 22 lutego 2011 30 czerwca 2012

Kontynuacja[edytuj | edytuj kod]

Tajemnicze zakończenie ostatniego sezonu pozostawiło po sobie wiele niewyjaśnionych zagadek i obiecującą perspektywę sezonu 4 bądź filmu. Niestety studio Gaumont nie ma w planach żadnej kontynuacji kreskówki. Spekuluje się, że jest to spowodowane problemami finansowymi oraz/lub brakiem wsparcia ze strony francuskich stacji telewizyjnych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Oficjalny kanał Disney XD na portalu YouTube.pl. 16.03.2011. [dostęp 2011-03-22].
 2. Galactik Football Center. 23.02.2013. [dostęp 2013-02-23].
 3. Galactik Football Center. 30.04.2013. [dostęp 2018-02-22].
 4. GFC – Katastrofy. [dostęp 2011-07-12].
 5. GFC – Streszczenie odcinków 1-13 I seria. [dostęp 2011-07-12].
 6. GFC – Streszczenie odcinków 14-26 I seria. [dostęp 2011-07-12].
 7. GFC – Streszczenie odcinków 1-13 seria II. [dostęp 2011-07-12].
 8. GFC – Streszczenie odcinków 14-26 II seria. [dostęp 2011-07-12].
 9. a b c d e f g h i j k l GFC – Fluxy. [dostęp 2011-07-12].
 10. a b c d e f g h i j k l m n o GFC – Planety. [dostęp 2011-07-12].
 11. GFC – Firmy. [dostęp 2011-07-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]