Ginsters

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ginsters - firma spożywcza w Wielkiej Brytanii, w Kornwalii, zajmująca się głównie produkcją zapiekanek i specjalności kuchni regionalnej - Cornish pasty (pierogów kornwalijskich).

Asortyment produkcji[edytuj | edytuj kod]

Firma zajmuje się wytwarzaniem pierogów kornwalijskich, kanapek, ciast i zapiekanek. Firma znana jest w Wielkiej Brytanii dzięki dużym kampaniom reklamowym. Zatrudnia ponad 800 osób i ma 150 samochodów dostawczych[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

W roku 1969 Geoffrey Ginster rozpoczął produkcję swych własnych pierogów kornwalijskich w miejscowości Callington. Sprzedawał je prosto z samochodu dostawczego. Produkcja okazała się sukcesem i produkty firmy szybko trafiły poza Kornwalię. W roku 1977 firmę przejęła spółka logistyczna Samworth Brothers.

Ginsters w kulturze[edytuj | edytuj kod]

Cornish pasty jest powszechnie kojarzona z Ginsters. Dziennik The Daily Telegraph zaproponował firmie, aby z powodu trudności w otworzeniu opakowania z pierogiem, firma wymyśliła i opatentowała specjalne uchwyty do stosowania w samochodach[2].

Ginsters korzysta w promocji ze swego położenia w Kornwalii. Kolorami firmy są barwy flagi Kornwalii - czerń i biel, a w znaku firmowym widnieje krzyż kornwalijski.

Firma znana jest z akcji charytatywnych, zwłaszcza z corocznej akcji kolonijnej dla dzieci z centrów wielkich miast[3]. Posiada dwa ośrodki wybudowane specjalnie do tego celu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Gingsters - Samworth Brothers (ang.). [dostęp 2016-10-30].
  2. Making a meal of food on the go (ang.). [dostęp 19 czerwca 2008].
  3. Country Holidays For Inner City Kids (ang.). [dostęp 19 czerwca 2008].