Groove High

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Groove High
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Francja
Liczba odcinków 26
Produkcja
Czas trwania odcinka 25 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 2011
Polska 25 czerwca 2012
Stacja telewizyjna teleTOON+
Lata emisji 2011-2013

Groove High (2011-2013) – francuski serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał 25 czerwca 2012 roku na kanale teleTOON+. To muzyczny serial komediowy, który pierwszy raz został wyemitowany na Disney Channel w dniu 10 listopada 2012 roku. Serial został stworzony przez Frédéric Puech i Virgile Troullot. Spektakl ma 26 odcinków w pierwszym sezonie, a to mieszanka akcji i animacji. Kreskówkę wykonano w technice Adobe Flash.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Głównymi bohaterami serialu jest dwójka przyjaciół - Tom i Zoe, którzy uczą się w Groove High - najlepszej w kraju, elitarnej szkole artystycznej.

Od momentu rozpoczęcia nauki próbują udowodnić sobie i całej reszcie świata, że wszystko co osiągnęli do tej pory zawdzięczają ciężkiej pracy. Dlatego też bardzo często z rozrzewnieniem wspominają stare, dobre szkolne czasy. Bohaterowie wspólnie będą przeżywać wzloty i upadki, stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a ich przyjaźń niejednokrotnie zostanie wystawiona na próbę.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Groove High[edytuj | edytuj kod]

 • Tom Mason - Dąży do tego, by zostać gwiazdą rocka. Nie umie tańczyć. Jest zakochany w swojej najlepszej przyjaciółce - Zoe, ale nie ma odwagi powiedzieć jej tego wprost. To właśnie z tego powodu często prowadzi spory z Duke'em. Jest z nim spokrewniony, czego się dowiadujemy w odcinku "Mój kuzyn Tommy", jest w 0,00001% Kincaid'em. W sztuce "Królewna Śnieżka" miał grać Mysz Polną 2, głównie dlatego, że w ostatnim czasie jadł dużo sera, jednak dzięki Bazowi został Księciem, no i w końcu skończył jako drzewo..
 • Zoe Myer - Początkowo miała chodzić do Elitarnej, do klasy śpiewu, tak jak chciała jej matka, ale w końcu stwierdziła, że będzie robić to co ona chce. Ma świetny głos, ale każdemu mówi, że to nieprawda, gdyż mocno sprzeciwia się wszystkiemu co robi dla siebie i dla niej jej matka. Nigdy nie zwraca uwagi na zaloty Toma, głównie dlatego, że ona odwzajemnia jego uczucia. Ma zwierzątko - kameleona o imieniu Scoot, który często towarzyszy jej siedząc na ramieniu. W sztuce "Królewna Śnieżka" grała Śnieżkę.
 • Victoria "Vic" Benson - Przyjaciółka Zoe. Oblała egzamin do Elitarnej. W Groove High dąży do tego, by zostać zawodową tancerką. W sztuce "Królewna Śnieżka" grała złą królową.
 • Basile "Baz" Trobatori - Przyjaciel Toma. Jest aktorem, w przyszłości chce się tym zajmować zawodowo. Jego wielką miłością jest jedzenie, ale ukrywał przez pewien czas, że jest nią również Lena. W odcinku "Pan i pani Doubtfire" chcąc ją lepiej poznać przebrał się za dziewczynę - Jaz. Skończyło się to dobrze dla Baza, gdyż zyskał dziewczynę. W sztuce "Królewna Śnieżka" miał grać Przystojnego Księcia, ale udało mu się zostać kimś innym, zagrał rolę 8 Krasnoludka - Steven'a, wojownika Kung Fu.
 • Lex Turtletaub - Gamoniowaty geniusz komputerowy. Jest zakochany w Coco. Jest też bratem Sashy. W sztuce "Królewna Śnieżka" grał Magiczne Lustro.
 • Sasha Turtletaub - Jest dyżurną. Nikt jej nie lubi, gdyż zawsze się czepia i wlepia kary o byle co. Dlatego też nie ma przyjaciół. Udaje miłą i sympatyczną osobę, dla tego kto ma forse.
 • Lena Michelle Fayot - Jest cyrkową gimnastyczką. Nie cierpi imprez. Od odcinka "Pan i pani Doubtfire" jest dziewczyną Baza.

Akademia A-list(pl. E-lit)[edytuj | edytuj kod]

Potocznie nazywana "Elitarną" przez uczniów Groove High

 • Duke Kincaid - Wygląda na to, że ma taki sam cel jak Tom - chce zostać gwiazdą rocka, ale coś lipnie mu to wychodzi, dlatego często kradnie mu pomysły. Jego prapradziadek założył "Elitarną". Jest zakochany w Zoe, bez wzajemności. Właśnie dlatego często rywalizuje z Tomem. Przyjaźni się z Coco, chociaż traktuje ją bardziej jako służącą. Publicznie gdyby ktoś zapytał to "on jej nie zna". W sztuce "Królewna Śnieżka" był dublerem Przystojnego Księcia.
 • Coco Clarington - Jest przyjaciółką Duke'a w charakterze służącej. Tak naprawdę ma na imię Miriam, ale Duke zmienił jej imię. Zawsze myśli pozytywnie. Jest zakochana w Lexie. W sztuce "Królewna Śnieżka" grała Myśliwego.

Inni[edytuj | edytuj kod]

 • Mama Zoe - Jest sławną i bogatą śpiewaczką operową. Nigdy nie miała czasu dla Zoe. Co tydzień przysyła jej kieszonkowe w formie dużej sumy pieniężnej, którą Zoe zawsze odsyła. Myśli że jej córka w Groove High uczy się śpiewu.
 • dyr. Iris Berence - Jest dyrektorem Groove High. Jest samotna, co roku organizuje przyjęcie urodzinowe na które zaprasza uczniów, bo inaczej "znów obchodziła, by je tylko z psem".
 • Kan - jeden z najlepszych nauczycieli w Groove High. Bardzo spokojny. Groove High to jego całe życie, bardzo przeżywał kiedy został zwolniony.
 • Tominkton Williams - nowy uczeń, gra na banjo, ma w zwyczaju mówić "Psia kość". Był zazdrosny o popularność Toma, a dobroduszny Tom był na tyle miły, że stworzył "złego klona".
 • Carla - największa (psycho)fanka Toma, jednakże w końcu się odczepiła od Toma, by zostać fanką Baza.
 • Max "Topór" Shreder - idol Toma. Był jednym z najlepszym gitarzystów w dziejach. Posiadał sześć palców u ręki. Pewnego dnia w samym środku solówki przerwał grę, wyszedł i już nikt go więcej nie widział. Po tylu latach odnalazł go Tom w roli szkolnego ogrodnika, Max zostawił karierę dla Lilii... - rośliny.
 • prof. Helga von Strashburger - profesor i mentorka studia aktorskiego, bardzo nerwowa. Pojawiła się w odcinku "Długo i szczęśliwie", reżyserowała musical Królewna Śnieżka, role przydzieliła zgodnie z prawdziwymi cechami charakteru uczniów.
 • Snearly Cruell - nieprzekupny, surowy sędzia, którego wszyscy "kochają nienawidzić"

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: na zlecenie teleTOON+ – Studio Publishing
Dialogi:

Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo produkcji: Aneta Staniszewska
W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

i inni

Teksty piosenek: Marta Kacperek
Śpiewali:

Lektor: Maciej Gudowski

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
25.06.2012 01 Ostatnie tango w pobliżu Last Tango in A-List
26.06.2012 02 Wtyczka The Inside Man
27.06.2012 03 Musi to mieć He’s Gotta Have It
04.09.2012 04 Chłopiec w plastikowej bańce The Boy in the Plastic Bubble
28.06.2012 05 Fanka The Fan
06.07.2012 06 Nie tylko muzyka Not Quite the Sound of Music
02.07.2012 07 Rywal Single, White Guitarist
02.07.2012 08 Szkoła na żywo Reality Bites
03.07.2012 09 Wybory Zoe Dynamite
03.07.2012 10 Konkurs muzyczny A Little Fight Music
13.07.2012 11 Mistrz patelni Big Night at Groove High
14.07.2012 12 Rusty ma to coś There’s Something About Rusty
14.07.2012 13 Strach w operze A Fright at the Opera
15.07.2012 14 Lekcja tańca Slightly Ballroom
16.07.2012 15 Pan i pani Doubtfire Mr and Mrs Doubtfire
08.08.2012 16 Tajemniczy ogrodnik The Secret Gardener
brak danych 17 Nieoczekiwana zmiana miejscówek Trading Places
brak danych 18 Kłamstwo, które mnie kochało The Lie Who Loved Me
17.09.2012 19 Szalony kapelusznik Hatman Begins
05.10.2012 20 Długo i szczęśliwie Groovily Ever After
brak danych 21 Szkoła blokad School of Lock
06.10.2012 22 Mój kuzyn Tommy My Cousin Tommy
25.10.2012 23 Tekst, kłamstwa i gry wideo Text, Lies and Video Games
09.12.2012 24 Więcej czadu Jump Up the Volume
10.12.2012 25 Niezła historia wigilijna A Christmess Carol
11.12.2012 26 Duet jak należy Duet the Right Thing

Nadawanie[edytuj | edytuj kod]

Oprócz Wielkiej Brytanii, inne międzynarodowe kanały Disney wyemituje serię w całej Europie, a także w Australii i Nowej Zelandii. W Holandii, Belgii, Niemczech, jest emitowany na Nickelodeon.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]