Modest Ruciński

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Modest Ruciński
Ilustracja
Modest Ruciński
Data i miejsce urodzenia 24 marca 1979
Stalowa Wola
Zawód aktor
Lata aktywności od 2004
Zespół artystyczny
Teatr Studio

Modest Ruciński (ur. 24 marca 1979 w Stalowej Woli) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2004).

Życiorys[edytuj]

Debiutował w 2003 w nowej wersji spektaklu muzycznego Andrzeja Strzeleckiego Złe zachowanie. Od ukończenia studiów do roku 2013 w zespole Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrał w przedstawieniach m.in.: Ryszard II w reżyserii Andrzeja Seweryna, Happy End w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, Wiele hałasu o nic w reżyserii Macieja Prusa, Tartuffe i Lorenzaccio w reżyserii Jacques’a Lasalle’a, oraz w roli Konstantina Trieplewa w Mewie w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Od 2013 aktor Teatru Studio w Warszawie.

Wystąpił również w musicalu Taniec wampirów w reżyserii Romana Polańskiego w Teatrze Roma, gdzie zagrał w roli Herberta. W Teatrze „Polonia” występował w spektaklu Bagdad Cafe w reżyserii Krystyny Jandy. W dubbingu znany jako Orochimaru z anime Naruto. Popularność przyniosła mu rola właściciela psa w filmie Trzy minuty. 21:37.

16 lutego 2013 uhonorowany przez swoje rodzinne miasto tytułem Ambasadora Stalowej Woli[1].

Życie prywatne[edytuj]

Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Filmografia[edytuj]

Aktor[edytuj]

Polski dubbing[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]