Guilt Machine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Guilt Machine
Rok założenia 2009
Pochodzenie  Holandia
Gatunek Metal progresywny, Heavy metal
Wydawnictwo muzyczne Mascot Records
Powiązania Ayreon, Stream of Passion, Porcupine Tree, Arid
Skład
Arjen Anthony Lucassen
Jasper Steverlinck
Chris Maitland
Lori Linstruth
Strona internetowa

Guilt Machine to kolejny projekt muzyczny holenderskiego multiinstrumentalisty Arjena Lucassena, założyciela takich projektów jak min. Star One, Ayreon czy Ambeon. Debiutancki album On This Perfect Day został wydany pod koniec sierpnia 2009 roku.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2009 roku Arjen Lucassen zapowiedział, iż rozpoczął pracę nad nowym projektem muzycznym który nazwał Guilt Machine.[1] W projekcie wzięli udział Arjen jako wokalista i instrumentalista, Jasper Steverlinck (Arid) jako główny wokalista, Chris Maitland (ex-Porcupine Tree) na perkusji oraz Lori Linstruth (ex-Stream of Passion) na gitarze prowadzącej.[1]

9 marca Arjen oświadczył że oczekuje udziału fanów w swoim projekcie. Na stronie internetowej umieścił on ogłoszenie w którym poprosił aby każdy kto chce powiedzieć jakąś myśl lub coś ciekawego w swoim ojczystym języku, nagrał się i wysłał na podany mail wraz z angielskim tłumaczeniem wypowiedzianego tekstu.[1] Termin kończył się 15 marca.

Arjen podpisał kontrakt z wytwórnią Mascot Records. Na apel fanów odpowiedziało ponad 200 osób, jednak tylko 19 sentencji znalazło się na albumie. Kilka z nich można było usłyszeć przed wydaniem albumu na stronie MySpace projektu, gdzie w utworze Twisted Coil (udostępnionym fanom) znalazł się min. polski głos. Arjen zapowiedział że na albumie znajdzie się 8-minutowy utwór instumentalny wypełniony tyloma wypowiedziami fanów ile uda mu się zmieścić.

Skład zespołu[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]