Heroes and Thieves

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Heroes & Thieves
Wykonawca albumu studyjnego
Vanessa Carlton
Wydany

9 października 2007(USA)
22 października 2007 (Europa)

Gatunek

Piano Pop

Wydawnictwo

The Inc., Universal Motown

Producent

Vanessa Carlton (producent wykonawczy), Irv Gotti (producent wykonawczy), Stephan Jenkins, Linda Perry[1]

Oceny
Album po albumie
Harmonium
(2004)
Heroes & Thieves
(2007)

Heroes & Thieves – trzeci studyjny album Vanessy Carlton, amerykańskiej piosenkarki i pianistki. Został wydany w 2007 roku, trzy lata po „Harmonium”. Jest to pierwszy album Vanessy wyprodukowany w wytwórni The Inc. Został wyprodukowany przez Irva Gottiego, Lindę Perry i Stephana Jenkinsa.
Sama Vanessa uważa, że to jej najlepszy album – jest najbardziej szczery i włożyła w niego najwięcej pracy. Heroes & Thieves powstawało dla niej w trudnym okresie – po zerwaniu z chłopakiem, który był jednocześnie producentem. Ich wspólną pracę Vanessa uhonorowała piosenką My Best.
Ulubioną piosenką Carlton z tego albumu jest More Than This, opisuje ją jako emocjonalną balladę, którą zaczęła pisać jako kołysankę do snu dla siebie, przypominającą o tym, co ludzie mogą robić, żeby być szczęśliwymi.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

  1. Nolita Fairytale” (Vanessa Carlton, Stephan Jenkins) – 3:28
  2. „Hands on Me” (Carlton, Jenkins) – 3:01
  3. „Spring Street” (Carlton, Linda Perry) – 4:10
  4. „My Best” (Carlton) – 3:00
  5. „Come Undone” (Carlton, Jenkins) – 4:35
  6. „The One” (featuring Stevie Nicks) (Carlton, Jenkins, Perry) – 4:05
  7. „Heroes & Thieves” (Carlton) – 3:47
  8. „This Time” (Carlton, Perry) – 3:49
  9. „Fools like Me” (Carlton) – 3:10
  10. „Home” (Carlton, Jenkins) – 5:38
  11. „More Than This” (Carlton) – 4:48

Promocja[edytuj | edytuj kod]

Nowy wizerunek[edytuj | edytuj kod]

Vanessa Calrton mocno zaznaczyła w trakcie promocji płyty, że już nie jest tą samą osobą, która podbiła serca milionów piosenką „A Thousand Miles”. W teledysku do „Nolita Fairytale” niszczy pianino, które przyniosło jej sławę w pierwszym klipie, wyrażając w ten sposób swoją „wolność” i oderwanie się od wizerunku „laski od pianina”.

Single[edytuj | edytuj kod]

Nolita Fairytale[edytuj | edytuj kod]

Nolita Fairytale” to pierwszy singel z płyty. Podbił serca fanów bajkową atmosferą i niezwykłą szczerością, opowiadającą o tym, czym Vanessa się zajmowała przez ostatnie lata. Nawiązuje do zerwania kontraktu z wytwórnią płytową (Take away my record deal // Go on, I don’t need it), przyjaźni ze Stevie Nicks, którą później nazywała swoją „mentorką” (Well, Stevie knows and I thank her so) i jej życiu na Nowojorskiej Nolicie (Manhattan), gdzie przeprowadziła się po wydaniu Harmonium.

Singel został wydany 17 sierpnia 2007 roku.

Hands On Me[edytuj | edytuj kod]

Hands On Me” ma być drugim singlem Heroes & Thieves. Data jego wydania to 19 lutego 2008 roku. Teledysk ma być kręcony w grudniu 2007 roku. Hands On Mezostało przez większość fanów uznana za najlepszą piosenkę Vanessy, nie tylko z tego albumu, ale w całej jej karierze. Jest to typowa piosenka o miłości, napisana dla chłopaka Vanessy, Stephena Jenkinsa, przed ich zerwaniem.

Pierwotnym tytułem piosenki było „Put your Hands on Me”, ale został on skrócony ze względu na piosenkę Joss Stone o tym samym tytule.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]