History

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Inne znaczenia Ten artykuł dotyczy stacji telewizyjnej. Zobacz też: History – singel Exo.
HISTORY
HISTORY
Data startu 9 kwietnia 2008
Format obrazu 16:9 (SDTV)
Właściciel A+E Networks UK
Kraj nadawania  Polska
Udziały w rynku 0,24%[1](grudzień 2012)
Strona internetowa

HISTORY (wcześniej The History Channel) - polskojęzyczna stacja telewizyjna o tematyce historycznej.

Kanał nadaje filmy dokumentalne związane z tematyką historyczną i rozrywkową. Stacja swoją tematyką obejmuje historię starożytną i współczesną, historię wojskowości i konfliktów zbrojnych oraz programy poświęcone wynalazkom, odkryciom i technologiom. Oprócz treści historycznych nadaje programy rozrywkowe.

W polskiej wersji językowej kanał rozpoczął nadawanie 9 kwietnia 2008 roku pod nazwą The History Channel. Miesiąc później uruchomiony został w Polsce również siostrzany kanał w wysokiej rozdzielczości - The History Channel HD. Jednak 11 stycznia 2009 kanał przeszedł rebranding oraz ujednolicenie nazwy na obecną[2].

History HD[edytuj | edytuj kod]

Logo wersji HDTV kanału

History HD (wcześniej The History Channel HD) - polskojęzyczny kanał telewizyjny, nadawany w wysokiej rozdzielczości obrazu HD.

Stacja rozpoczęła nadawanie w Polsce 27 maja 2008, pod nazwą The History Channel HD. Początkowo kanał różnił się ramówką od siostrzanego kanału History nadawanego w wersji SD. Jednak 1 maja 2013 ramówki obu kanałów zostały ujednolicone. Od 11 stycznia 2009 nadaje pod obecną nazwą.

History i History HD na świecie[edytuj | edytuj kod]

Amerykańska stacja telewizyjna The History Channel została uruchomiona 1 stycznia 1995 roku w USA przez firmę A+E Networks (uprzednio AETN). Powstała w listopadzie 1995 roku brytyjska spółka A+E Networks UK zarządza kanałami w Europie Środkowo-Wschodniej: History, History HD, Crime & Investigation Network, Crime & Investigation Network HD, BIO, BIO HD oraz MILITARY HISTORY. Za dystrybucję kanału do sieci kablowych i na platformy cyfrowe w Polsce odpowiada Program Sp. z o.o.

Z kolei History HD (wcześniej The History Channel HD) na rynku brytyjskim jest dostępny od 2006 roku i jego ramówka różni się również od tego co można zobaczyć w angielskiej wersji na kanale w SD.

W 2008 roku stacja The History Channel przeszła rebranding na całym świecie i zmieniła nazwę na History. Obecnie kanał dociera do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach i jest dostępny w ponad 30 językach.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy