Hyundai World Rally Team

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hyundai World Rally Team
Thierry Neuville w samochodzie Hyundai i20 WRC podczas Rajdu Szwecji w 2014 roku
Thierry Neuville w samochodzie Hyundai i20 WRC podczas Rajdu Szwecji w 2014 roku
Pełna nazwa Hyundai World Rally Team
Siedziba Niemcy Frankfurt
Ważni ludzie
Dyrektor Michel Nandan
Dyrektor techniczny Alain Penasse
Inne
Debiut 2000
Strona internetowa

Hyundai World Rally Team (dawniej: Hyundai Castrol World Rally Team, Hyundai Winfield Rally Team) – niemiecki fabryczny zespół Hyundaia wyścigowy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Siedziba zespołu znajduje się w Frankfurcie.

Historia[edytuj]

Zespół zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 1998 roku w klasie 2L-MC. Rok później zdobył wicemistrzowski tytuł w swojej klasie. W najwyższej klasie Rajdowych Mistrzostwach Świata ekipa pojawiła się w sezonie 2000, kiedy to Kenneth Eriksson ukończył Rajd Australii na czwartej pozycji. Rok później Alister McRae był czwarty w Rajdzie Wielkiej Brytanii, a zespół został ostatecznie sklasyfikowany na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej. W kolejnych dwóch sezonach głównymi kierowcami zespołu byli Armin Schwarz oraz Freddy Loix, którzy jednak rzadko zdobywali punkty. Po Rajdzie Australii 2003 zespół postanowił wycofać się z mistrzostw.

W 2012 roku ogłoszono powrót ekipy do Rajdowych Mistrzostw Świata w 2014 roku. W tym celu rozpoczęto budowę samochodu Hyundai i20 WRC spełniającego obecne regulaminy WRC.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]