Józef Fortuna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Józef Fortuna
Data i miejsce urodzenia 11 września 1952
Maków Podhalański
Poseł IV kadencji Sejmu
Okres od 24 czerwca 2004
do 18 października 2005
Przynależność polityczna Prawo i Sprawiedliwość

Józef Fortuna (ur. 11 września 1952 w Makowie Podhalańskim) – polski polityk, samorządowiec, lekarz, poseł na Sejm IV kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył w 1979 studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, następnie uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Od 1979 pracuje w szpitalu w Suchej Beskidzkiej (był m.in. zastępcą ordynatora chirurgii ogólnej). Prowadzi także indywidualną praktykę lekarską w zakresie chirurgii i onkologii.

W latach 1998–2002 pełnił funkcję radnego powiatu suskiego. W 2004 objął mandat posła IV kadencji z okręgu chrzanowskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (w miejsce wybranego do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana). Nie został umieszczony na liście wyborczej w wyborach parlamentarnych w 2005. Objął w tym samym roku mandat radnego sejmiku małopolskiego za innego radnego, który został posłem. W 2006 ponownie dostał się do rady powiatu suskiego, kandydując z lokalnego i konkurencyjnego wobec PiS komitetu. W 2010 uzyskał reelekcję[1]. Zrezygnował z mandatu w trakcie kadencji w związku z objęciem stanowiska wicedyrektora w lokalnym zakładzie opieki zdrowotnej[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]