Jerry Jones

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jerry Jones
ilustracja
Data urodzenia 13 października 1942
Zawód przedsiębiorca

Jerral "Jerry" Wayne Jones (ur. 13 października 1942) - amerykański przedsiębiorca; właściciel i manager drużyny futbolu amerykańskiego Dallas Cowboys w National Football League.[1]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Jones urodził się w Los Angeles w Kalifornii. Jego rodzina przeniosła się do North Little Rock, kiedy był jeszcze niemowlęciem. Uczęszczał do college'u w University of Arkansas, na którym przynależał do Sigma Kappa.

Po ukończeniu studiów w 1965 roku został zatrudniony jako wiceprezes w Modern Security Life w Springfield.

Dallas Cowboys[edytuj | edytuj kod]

W dniu 25 lutego 1989 roku, Jones kupił Dallas Cowboys za 140 milionów dolarów. Spośród amerykańskich właścicieli drużyn sportowych, jest on uważany za jeden z najbardziej zaangażowanych w swój zespół. Można go zauważyć podczas większości meczów Cowboysów.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jerry Jones poślubił Gene Jones, z którą ma troje dzieci: Stephen, Charlotte i Jerry Jr. Stephen (ur. 21 lipca 1964) jest absolwentem University of Arkansas i jest wiceprezesem Dallas Cowboys. Charlotte (ur. 26 lipca 1966) ukończyła Stanford i pracuje dla Dallas Cowboys. Jerry, Jr (ur. 27 września 1969) ukończył prawo na Uniwersytecie Georgetown. Jones ma także dziewięcioro wnuków.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]