Przejdź do zawartości

Jezioro Marianowskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jezioro Marianowskie
Ilustracja
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Pojezierze Ińskie

Morfometria
Powierzchnia

82,00 ha

Położenie na mapie gminy Marianowo
Mapa konturowa gminy Marianowo, po prawej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Marianowskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Marianowskie”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, blisko centrum na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Marianowskie”
Położenie na mapie powiatu stargardzkiego
Mapa konturowa powiatu stargardzkiego, blisko centrum u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Marianowskie”
Ziemia53°22′26″N 15°17′21″E/53,373889 15,289167

Jezioro Marianowskiejezioro rynnowe w Polsce na rzece Krępie na Pojezierzu Ińskim. Administracyjnie leży na obszarze gminy Marianowo w powiecie stargardzkim w województwie zachodniopomorskim pomiędzy wsiami Marianowo na zachodzie i Wiechowo na wschodzie. Powierzchnia jeziora wynosi 82 ha[1].

Według typologii rybackiej jest jeziorem sandaczowym[1].

W pobliżu rzeka tworzy również mniejsze Jezioro Wiechowskie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b NB-2 Wody powierzchniowe przeznaczone do bytowania ryb karpiowatych w warunkach naturalnych oraz umożliwiające migrację ryb. Szczecin: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.