Jezioro Mistrzewskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Mistrzewskie
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Pojezierze Gnieźnieńskie

Wysokość lustra

104,1 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

13,8 ha

Głębokość
• średnia
• maksymalna


3,9 m
8,6 m

Objętość

538,2 m³

Hydrologia
Rzeki zasilające

Mała Wełna

Rzeki wypływające

Mała Wełna

Położenie na mapie gminy Kłecko
Mapa konturowa gminy Kłecko, na dole nieco na prawo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Mistrzewskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Mistrzewskie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Mistrzewskie”
Położenie na mapie powiatu gnieźnieńskiego
Mapa konturowa powiatu gnieźnieńskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Mistrzewskie”
Ziemia52°33′40″N 17°27′37″E/52,561111 17,460278

Jezioro Mistrzewskiejezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Położone w pobliżu wsi Owieczki. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.

Dane morfometryczne[edytuj | edytuj kod]

Zwierciadło wody położone jest na wysokości 104,1 metrów n. p. m. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 13,8 ha. Głębokość maksymalna wynosi 8,6 m, głębokość średnia – 3,9 m. Objętość wynosi 538,2 m³.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]