Kajakarstwo klasyczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – C-1 500 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Kajakarstwo
C-1 500 metrów mężczyzn
Złoty medal Rosja Maksim Opalew
Srebrny medal Hiszpania David Cal
Brązowy medal Ukraina Jurij Czeban

C-1 500 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008. Kajakarze rywalizowali między 19 a 23 sierpnia na torze Park Olimpijski Shunyi w Pekinie.


Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszytskie godziny są podane w czasie pekińskim (UTC+08:00)

Data Godzina
19 sierpnia 2008 16:10 Eliminacje
21 sierpnia 2008 16:00 Półfinały
23 sierpnia 2008 15:45 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzcy z każdego z biegów eliminacyjnych awansowali do fianału. Zawodnicy z miejsc 2 - 7 awansowali do półfianłów. Pozostałi zawodnicy zostali wyeliminowani.

Bieg 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Hiszpania David Cal 1:48,095 QF
2. Rumunia Florin Georgian Mironcic 1:48,608 QSF
3. Ukraina Jurij Czeban 1:49,454 QSF
4. Węgry Attila Vajda 1:49,942 QSF
5. Kuba Aldo Pruna Díaz 1:51,111 QSF
6. Brazylia Nivalter Jesus 1:51,363 QSF
7. Australia Torsten Lachmann 2:00,594 QSF
8. Angola Fortunato Luis Pacavira 2:13,265
Bieg 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Białoruś Aliaksandr Zhukouski 1:48,669 QF
2. Kanada Mark Oldershaw 1:48,817 QSF
3. Francja Mathieu Goubel 1:49,527 QSF
4. Niemcy Andreas Dittmer 1:53,222 QSF
5. Kazachstan Michaił Jemieljanov 1:54,832 QSF
6. Słowacja Marián Ostrčil 1:55,911 QSF
7. Południowa Afryka Calvin Mokoto 2:03,372 QSF
Bieg 3
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Rosja Maksim Opalew 1:47,849 QF
2. Chińska Republika Ludowa Li Qiang 1:49,164 QSF
3. Polska Paweł Baraszkiewicz 1:50,463 QSF
4. Uzbekistan Vadim Menkov 1:52,793 QSF
5. Grecja Andreas Kilingaridis 1:54,541 QSF
6. Łotwa Miķelis Ežmalis 1:54,890 QSF
7. Guam Sean Pangelinan 2:12,696 QSF

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzech pierwszych zawodników z każdego półfinału awansowało do finału.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Ukraina Jurij Czeban 1:51,507 QF
2. Francja Mathieu Goubel 1:52,239 QF
3. Chińska Republika Ludowa Li Qiang 1:52,887 QF
4. Niemcy Andreas Dittmer 1:53,182
5. Kuba Aldo Pruna Díaz 1:53,809
6. Uzbekistan Vadim Menkov 1:55,610
7. Brazylia Nivalter Jesus 1:56,139
8. Słowacja Marián Ostrčil 1:58,401
9. Guam Sean Pangelinan 2:17,940
Półfinał 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Węgry Attila Vajda 1:51,029 QF
2. Rumunia Florin Georgian Mironcic 1:51,535 QF
3. Polska Paweł Baraszkiewicz 1:51,744 QF
4. Kanada Mark Oldershaw 1:52,649
5. Grecja Andreas Kilingaridis 1:56,310
6. Łotwa Miķelis Ežmalis 1:56,907
7. Australia Torsten Lachmann 1:59,119
8. Kazachstan Michaił Jemieljanov 2:06,908
9. Południowa Afryka Calvin Mokoto 2:12,226

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Rosja Maksim Opalew 1:47,140
Silver medal icon.svg Hiszpania David Cal 1:48,397
Bronze medal icon.svg Ukraina Jurij Czeban 1:48,766
4. Francja Mathieu Goubel 1:49,056
5. Białoruś Aliaksandr Zhukouski 1:49,092
6. Chińska Republika Ludowa Li Qiang 1:49,287
7. Rumunia Florin Georgian Mironcic 1:49,861
8. Polska Paweł Baraszkiewicz 1:50,048
9. Węgry Attila Vajda 1:50,156

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]