Katherine Walker McCallister

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Katherine Walker McCallister
Pierwsze wystąpienie 1.1.: Patriarchat
Twórca Jon Robin Baitz
Grany przez Calista Flockhart
Dane biograficzne
Data urodzenia wrzesień 1968
Rodzina William Walker I (ojciec, zmarły)
Nora Walker (matka)
Sarah Walker (siostra)
Thomas Walker (brat)
Kevin Walker (brat)
Justin Walker (brat)
małżeństwo: Robert McCallister
dzieci: nieochrzczone dziecko (zmarłe)
Sophia McCallister (pasierbica)
Jack McCallister (pasierb)
Inne informacje
Wiek 39
Specjalność Dyrektor od spraw komunikacji
w kampanii Roberta McCallistera

Katherine Anne "Kitty" McCallister (ur. we wrześniu 1968) – fikcyjna postać z telewizyjnego serialu Bracia i siostry. Odtwórczynią jej roli jest Calista Flockhart.

Krótka historia bohaterki[edytuj | edytuj kod]

Kitty dzieli się swoimi konserwatywnymi przekonaniami z ojcem Williamem i bratem Tommym. Będąc w Partii Republikańskiej, dochodzi do starć ze swoją matką Norą, która jest bardziej liberalistką. Mimo że bardzo się kochają, ich stosunki są skomplikowane.

Jednym z powodów ich nieporozumień był młodszy brat Justin. Kitty popierała jego decyzję o wstąpieniu do armii, podczas gdy Nora była temu zdecydowanie przeciwna, zwłaszcza, że Justin miał być wysłany do Iraku. W związku z tym problemem, kiedy Kitty wróciła do Los Angeles nadal nie rozmawiała z matką. Wszystko zmieniło się podczas jej urodzinowej wizyty w domu, którego nie odwiedzała od lat. Mieszkała w Nowym Jorku do czasu ataku na World Trade Center.

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Kitty zrezygnowała ze swojej pracy gospodarza radiowego w Nowym Jorku, po otrzymaniu propozycji prowadzenia politycznego show ("Czerwone, Białe i Niebieskie"). Kitty decydując się na tę pracę zerwała ze swoim narzeczonym Jonathanem.
Po niespodziewanej śmierci ojca, Kitty razem z rodziną, że jej ojciec zdradzał matkę i sprzeniewierzył pieniądze z funduszu firmy, przeznaczając je na ryzykowny biznes.

Czując się zdradzoną i bezbronną, Kitty przespała się ze współprowadzącym programu, Warrenem Salterem, tym samym bardziej komplikując sprawę z Jonathanem, który chciał do niej wrócić. Po pewnym czasie podjęli wspólną decyzję, którą uważali za najlepszą i rozstali się ostatecznie. Kitty była wolna, chciała więc kontynuować swój romans z Warrenem, ale on był niezdecydowany. Na dodatek jego młoda asystentka Amber zakochała się w nim.