Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej Górnej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny
Kościół parafialny
Ilustracja
Kościół parafialny
Państwo

 Polska

Miejscowość

Nieczajna Górna

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

Parafia Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej Górnej

Wezwanie

Siedem Boleści NMP

Wspomnienie liturgiczne

15 września

Położenie na mapie gminy Dąbrowa Tarnowska
Mapa konturowa gminy Dąbrowa Tarnowska, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, u góry po prawej znajduje się punkt z opisem „Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny”
Położenie na mapie powiatu dąbrowskiego
Mapa konturowa powiatu dąbrowskiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny”
Ziemia50°10′52,851″N 21°03′14,113″E/50,181348 21,053920

Kościół Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej Górnejrzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Nieczajnej Górnej w powiecie dąbrowskim województwa małopolskiego.

Historia kościoła[edytuj | edytuj kod]

Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1981-1987 wg projektu Romana Łomnickiego. Kamień węgielny został poświęcony i wmurowany 19 września 1982 r. przez biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Poświęcenia i konsekracji kościoła dokonał 18 września 1987 r. bp Piotr Bednarczyk. Projekt i wykonanie w mozaice ściany ołtarzowej oraz stacje drogi krzyżowej opracował Józef Furdyna[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]