Kurhaus Publishing

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kurhaus Publishing Kurhaus Media
Skrót Kurhaus Publishing
Status prawny Sp. z o.o. sp. komandytowa (nr KRS 00000378497[1])
Adres ul. Chodakowska 53/57, 03-816 Warszawa
Data założenia 2010
Strona internetowa wydawnictwa

Kurhaus Publishing – polskie wydawnictwo z siedzibą w Warszawie[2], działające w latach 2010-2018. Specjalizowało się w literaturze faktu, publikując książki z dziedziny ekonomii, biznesu, spraw społecznych i spraw międzynarodowych.

W 2012 roku wydawnictwo zajęło I miejsce w konkursie ECONOMICUS, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Narodowy Bank Polski – w kategorii najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomicznej („Wielki problem drobniaków” Thomasa J. Sargenta)[3]. W 2013, 2014 oraz 2015 roku wydawnictwo uhonorowane zostało kolejnymi pięcioma ECONOMICUSAMI za najlepsze przekłady książek ekonomicznych: „Czego nie można kupić za pieniądze” Michaela J. Sandela (III miejsce), „Płaca za pracę” Edmunda Phelpsa (II miejsce), „Antykruchość” Nassima Nicholasa Taleba[4] (II miejsce), „Od towarzyszy do kapitalistów” Jana Cieńskiego (III miejsce), „Gospodarka za 100 lat” pod red. Igancia Palacios-Huerty (III miejsce) oraz „Czarny Łabędź” Nassima Nicholasa Taleba (I miejsce)[5].

Wydawnictwo publikowało między innymi przekłady autorów: Nassima Nicholasa Taleba, Michaela J. Sandela, Petera L. Bernsteina, Raya Kurzweila, Daniela Yergina.

Wybrane serie wydawnicze[edytuj | edytuj kod]

Biznes Horyzonty – cykl książek opisujących mechanizmy rządzące współczesną gospodarką (autorzy m.in. Vicky Ward, Peter L. Bernstein)

Refleksje - wybór najciekawszych tekstów współczesnych światowych filozofów i socjologów, składający się na żywą debatę nad kondycją demokracji i człowieka w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. 

Energia - przegląd najlepszej zagranicznej i polskiej literatury, poświęconej energii i jej roli w życiu człowieka, a także związanym z nią wyzwaniom dotyczącym m.in. bezpieczeństwa energetycznego, konsekwencji zmiany klimatu, realnych rozmiarów i dostępności zasobów złóż surowców i związanych z nimi inwestycji.

Nobel z ekonomii -  wybór książek, prezentujący dorobek najważniejszych ekonomistów świata. Dzieła zdobywców ekonomicznego Nobla, wydawane przez najbardziej prestiżowe uczelnie, po raz pierwszy publikowane są w języku polskim.

Przywódcy - o liderach światowego biznesu i sylwetki ważnych postaci polityki, opatrzone komentarzem, który wyjaśnia, co ich przesłanie oznacza dla Polaków.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]