Lucia Micarelli

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lucia Micarelli (ur. 9 lipca 1983 w Queens, NY) - jest amerykańską skrzypaczką, znaną z współpracy z Joshem Grobanem oraz brytyjskim zespołem Jethro Tull.

Zaczęła grać na skrzypcach w wieku trzech lat. Kiedy miała sześć zagrała swój pierwszy koncert wraz z orkiestrą. Kształciła się w szkole Juilliard oraz Manhattan School of Music. Po jej trasie z TSO, Micarelli dołączyła do Josha Grobana na jego Closer Tour gościnnie jako wokalista i przodownik orkiestry.

W 2004, Micarelli wydała swój pierwszy album Music From A Farther Room, pod kierownictwem Grobana. Jest to mieszanka klasycznych i popowych utworów, w tym "Bohemian Rhapsody" grupy Queen, "Lady Grinning Soul" Davida Bowie'ego i "To Love You More" Davida Fostera. W październiku oraz listopadzie 2005, koncertowała po Stanach Zjednoczonych z Jethro Tull. Zarówno Lucia jaki i Jethro Tull byli bardzo zadowoleni z jakości występów, oraz z wspaniałej współpracy, więc postanowili koncertować razem jeszcze przez większość roku 2006. W 2007 Micarelli koncertowała wraz z Joshem Grobanem by wypromować jego album Awake oraz dopracować swoją drugą płytę Interlude.

Micarelli ostatnio koncertowała z trębaczem Chrisem Bottim (2008).

Dyskografia[edytuj]

  • 2005Music From A Farther Room
  • 2006Interlude

Linki zewnętrzne[edytuj]